Prudnik24

Udane święto Prudnika

Czerwiec 20
20:46 2011

Dni Prudnika 2011 zakończyły się w niedzielę, kilkanaście minut po godzinie 23. Kolejne duże wydarzenie muzyczne już na początku sierpnia, a będzie to V Międzynarodowy Festiwal Jazzowy.

Pierwszy dzień Dni Prudnika 2011 nosił nazwę „Święto młodości i muzyki” i rzeczywiście tak było. Po godzinie 17 na scenie pojawiły się finalistki konkursu Miss Ziemi Prudnickiej. Prezentowały się w sukniach ślubnych, kreacjach zaprojektowanych przez Jagodę Czaplę oraz w strojach wiosennych. Jury, w którego składzie zasiedli włodarze miasta i powiatu, dziennikarze, sponsorzy i … Kamil Bednarek, tytuł Miss Ziemi Prudnickiej 2011 przyznało Justynie Małek, która na co dzień uczy się w I Liceum Ogólnokształcącym w Prudniku. Dalsze miejsca przypadły Joannie Pańczyk (I Wicemiss), Zuzannie Jaworskiej (II Wicemiss), natomiast Miss Publiczności została Justyna Hebda.

Po wręczeniu nagród rozpoczął się, oczekiwany przez wielu, koncert Kamila Bednarka i Star Guard Muffin. Ekipa z Brzegu zaprezentowała się bardzo dobrze, a utalentowany Bednarek potrafił rozruszać, licznie zgromadzoną, młodą publiczność. Gwiazdą sobotniego wieczoru był Afromental. Frontmani zespołu – Łozo i Thomson, kontynuowali dobrą zabawę, a o ich sukcesie może świadczyć liczba fanów, przybyłych na ich koncert, którzy bardzo głośno domagali się bisów.

Dzień drugi pt. „Muzyka łączy pokolenia” miał przyciągnąć na Rynek ludzi nieco starszych, a na scenie królować miały przeboje lat 60, 70 i 80-tych. Tak też się stało. Przed godziną 22, kiedy to w Prudniku zaczęły rozbrzmiewać dźwięki Czerwonych Gitar, pod sceną znajdował się tłum ludzi młodych duchem, którzy momentami bawili się lepiej niż młodzież w sobotni wieczór. Usłyszeliśmy „Dozwolone od lat 18stu”, „Płoną góry, płoną lasy”, „Historię jednej znajomości”, a nawet przebój wszystkich maturzystów „Matura”. Czerwone Gitary pokazały, że doświadczenie sceniczne i doskonały kontakt z publicznością, są kluczem do sukcesu każdego zespołu.

Dni Prudnika 2011 zakończone. Zespoły nie zawiodły, organizacja i pogoda również. Parafrazując rzymskie przysłowie wypada jednak powiedzieć: igrzyska już były, a co z ….?

eM

ZOBACZ galerię zdjęć z Dni Prudnika 2011

Gazeta Prudnik24 – numer 123

Reklama

Reklama

Reklamy

Facebook

Komentarze

Art. 13. 1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz,...

Moje stwierdzenie będzie bardzo przykre ale powodowane własnymi doświadczeniami. Wszystkie sprawy będą umorzone z...

Xyz

Ludzie maja pilnować swoich aut ? A od czego mamy policję !? Czy naprawdę...

kurwa kamere macie! psy!...