Prudnik24

Obóz rycerski w Chocimiu

Wrzesień 08
14:24 2011

Średniowieczne obozowisko rycerskie, warsztaty rzemieślnicze, rzut włócznią i toporem, to tylko niektóre atrakcje jakie w najbliższy weekend (10-11 września) będą mogli zobaczyć mieszkańcy Ziemi Prudnickiej w Chocimiu.

Rycerze ze Spółdzielni Socjalnej „Gród” oraz Šermirsky spolek z Jesenika, na dwa dni rozbiją swój obóz w Chocimiu. Na odwiedzających czeka moc atrakcji, m.in. gry i zabawy rycerskie, pokazy obozowych rzemieślników, dobre jadło i średniowieczna muzyka. Śmiałkowie będą mogli porzucać toporem i włócznią, a także przejechać się konno. Podczas odwiedzin średniowiecznego obozowiska, będzie można spotkać nie tylko rycerzy, w których zbroje będzie można się przyodziać, ale również mieszkanki i damy w strojach minionej epoki.

Dla tych, którzy nie będą mogli odwiedzić obozowiska w dniach 10 i 11 września, organizatorzy zapraszają na 17 i 18 września do czeskiej miejscowości Hradec Nova Ves.

Gazeta Prudnik24 – numer 126

Reklama

 

Reklama

Reklamy

Facebook

Komentarze

az glowa boli od tych glupot.tak ciezko wynajac most tymczasowy?w niemczech,holandii stawiaja taki przez noc...

j23

a burmistrz w końcu niech znajdzie pieniądze na drogę i chodnik koło zespołu szkół na...

cieszę się bardzo nareszcie ktoś pomyślał o przeciętnym człowieku......

Rak

Prudnik też aspirując do miasta turystycznego powinien taka tężnie postawić, w rejonie Klasztorku. Pięknie uzupełnialiby...