Prudnik24

I Amatorskie Mistrzostwa Polski MTB Uphill w Pokrzywnej

Wrzesień 16
14:05 2011

Na niedzielę, 18 września w Pokrzywnej zaplanowano rajd rowerowy na Kopę Biskupią „Kopa MTB Trophy”, w ramach którego rozegrane zostaną I Amatorskie Mistrzostwa Polski MTB Uphill.

Zdaniem organizatorów imprezy malownicze zbocza Kopy Biskupiej to idealne miejsce do rozegrania rajdu rowerowego o charakterze uphill (podjazd pod górę), do czego zachęcają „wszystkich zapalonych amatorów kolarstwa górskiego”.
Aby wziąć udział w rajdzie na Biskupią Kopę wystarczy posiadać sprawny rower (typu MTB lub trekking), kask rowerowy i dobrą kondycję. Młodzież do 18 roku życia uczestniczy w rajdzie pod opieką osoby dorosłej lub na podstawie oświadczenia rodziców o dopuszczeniu do zawodów.
Trasa rajdu będzie wiodła z Pokrzywnej aż na szczyt najwyższego wzniesienia Gór Opawskich i jak podkreślają organizatorzy – nie będzie łatwo. Start odbędzie się z mostu nad Bystrym Potokiem, położonego niedaleko przystanku autobusowego i siedziby Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych. Zawodnicy przejadą następnie przełomem Bystrego Potoku i wzdłuż granicy rezerwatu „Cicha Dolina”, aż na szczyt Biskupiej Kopy (889m n.p.m.). Łączna długość trasy rajdu to 8,6 km, a różnica wysokości wyniesie 489 m.

W ramach rajdu odbędą się I Amatorskie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie MTB Uphill. Pierwszych trzech zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzyma medale i puchary, a zwycięzcy dodatkowo koszulki „Mistrza Polski 2011”. Na pamiątkowe koszulki mogą liczyć wszyscy uczestnicy rajdu, a ponadto zapowiedziano rozlosowanie wśród startujących atrakcyjnych nagród rzeczowych, w tym roweru MTB.

Organizatorzy zawodów: Uczniowski Klub Sportowy „ZŁOTY POTOK” w Prudniku, Akademia Sportu ACTIVE SPORT i specjalistyczny sklep rowerowy FREESTYLE SPORT (także z Prudnika).

Więcej informacji oraz możliwość zapisów na stronie internetowej www.kopamtbtrophy.pl

Program zawodów:
8.00 – 9.30 przyjmowanie uczestników rajdu, wydawanie numerów startowych
9.45 uroczyste rozpoczęcie
10.00 – 13.00 wjazd na Biskupią Kopę
14.00 – podsumowanie zawodów, wręczenie nagród, pożegnanie uczestników

Bogusław Zator

(fot. www.kopamtbtrophy.pl)

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 117

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....