Prudnik24

W niedzielę mamy „Spotkanie przy altanie”

Wrzesień 17
08:41 2011

Po trzech latach do kalendarza prudnickich imprez plenerowych powraca „Spotkanie przy altanie”. W niedzielę 18. września br. od godz. 14.00 w parku obok altany i rzeźby Diany szereg atrakcji, w tym m.in. wybory „Miss Diana” oraz imprezy sportowe, wystawy i występy artystyczne.

Zapowiedziany program jest tak różnorodny, że chętni do uczestnictwa w imprezie nie powinni się nudzić – będzie coś i dla ciała, i dla ducha.
W ramach występów artystycznych można będzie usłyszeć orkiestry dęte z Rudziczki i Głogówka, chór „Jutrzenka” z Prudnika, zespół wokalny z Białej, uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Prudniku, czy hejnalistów z prudnickiego nadleśnictwa, a także obejrzeć występ zespołów romskich: „Romain Bacht” oraz „Dance Roma Shov”.

Jedną z głównych atrakcji mają być wybory „Miss Diana” oraz „Damy z epoki”. Kandydatki do tytułu miss będą musiały jednak upodobnić się wyglądem i strojem do stojącego na cokole wzorca. W tym celu otrzymają także łuk i kołczan.

Prudnicki OSiR będzie czuwał nad przebiegiem turnieju tenisa. Przewidziano także gry i zabawy oraz przejażdżki na koniku pony dla dzieci. Ponadto odbędzie się konkurs w poszukiwaniu skarbu, którego znalazca otrzyma w nagrodę „Złotą Strzałę Diany”, a także konkurs rysowania na asfalcie. Chętni będą mogli również spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku. Grupa „Faun Forge” („Kuźnia Fauna”) zaprezentuje animację świata fantasy – można będzie więc spotkać orka, ogra, elfa czy krasnala, a także rycerza.

Będzie również możliwość poznania sekretów wyrobu witraży, a także zaprezentowania na sznurach między drzewami własnych fotografii lub prac plastycznych. Przewidziano również przeprowadzenie loterii fantowej, a na łasuchów czekać będą m.in. napoje bezalkoholowe i śląski kołacz.

Bogusław Zator

Gazeta Prudnik24 – numer 124

Reklama

Reklama

Reklamy

Facebook

Komentarze

Art. 13. 1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz,...

Moje stwierdzenie będzie bardzo przykre ale powodowane własnymi doświadczeniami. Wszystkie sprawy będą umorzone z...

Xyz

Ludzie maja pilnować swoich aut ? A od czego mamy policję !? Czy naprawdę...

kurwa kamere macie! psy!...