Prudnik24

Halowe zawody modeli z papieru

Listopad 30
12:48 2011

W niedzielę 4 grudnia br. Stowarzyszenie Modelarsko-Lotnicze Euroregionu Pradziad zaprasza do hali OSiR (ul. Łucznicza) na zawody modeli z papieru – tzw. „papierzaków”. To pierwsza taka impreza w Prudniku.

Jak mówi Krystian Seman z Prudnika, członek zarządu Stowarzyszenia Modelarsko-Lotniczego Euroregionu Pradziad – pomysłodawcy i organizatora imprezy – zawody, które rozpoczną się o godzinie 10.00, zostaną rozegrane w klasach – „Standard” oraz „Open”, a ich uczestnikiem może być każdy.
W klasie „Standard” każdy z zawodników otrzyma 3 kartki papieru formatu A4, z których na miejscu wykona modele i najlepszym z nich wystartuje. W klasie „Open” zawodnicy będą mogli przystąpić do zawodów z przyniesionym, gotowym modelem wykonanym z papieru – jedyne ograniczenie jest takie, że muszą to być modele bez napędu.
W obydwu konkurencjach będzie się liczyła suma czasów lotów z 5 kolejek. W jednej kolejce lotów każdy zawodnik będzie miał prawo do 2 prób. Jednak dodatkowa zasada jest taka, że loty trwające poniżej 2 sek. nie będą uznawane. Jeżeli zatem w ramach kolejki obydwa loty będą krótsze niż 2 sek., to za taką kolejkę zawodnik otrzyma 0 pkt. Zawodnik będzie mógł powtórzyć próbę, jeśli jego model zderzy się z innym modelem lub z osobą (pilot, pomocnik). Tak przedstawia się regulamin zawodów.

Organizatorzy zapowiedzieli, że za trzy pierwsze miejsca w obydwu klasach najlepsi zawodnicy otrzymają puchary (bynajmniej nie papierowe) oraz nagrody – modele samolotów. Po zawodach przewidziano dodatkową atrakcję w postaci pokazów modeli sterowanych radiem. Wstęp na imprezę wolny.

Stowarzyszenie Modelarsko-Lotnicze Euroregionu Pradziad działa od kwietnia 2011 r. Jego siedzibą jest Nysa. Posiada swoją stronę internetową: www.smlep.pl

Bogusław Zator

About Author

Miras

Miras

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 117

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....