Prudnik24

Hop w Nowy Rok

Grudzień 31
12:24 2011

Jaki będzie 2012 rok w Prudniku? Nie śmiem prorokować. Gorzej już chyba być nie może, ale czy będzie lepiej?

Nasze miasto od dobrych kilku lat pracuje na opinię miasta ludzi starszych. Młodzi ludzie wyjeżdżają ze swojego rodzinnego miasta, głównie z powodu braku perspektyw zatrudnienia. Według danych z końca listopada br., w powiecie prudnickim bez pracy było 17,8% (3320 osób), przy czym wolnych miejsc pracy i aktywizacji zawodowej zgłoszonych w tym miesiącu było 40. Najmniej w województwie! Młodzi do 25 roku życia, stanowią prawie 1/5 bezrobotnych, więc nic dziwnego że stąd uciekają. Marzy im się lepszy miejsce, gdzie mają pracę, perspektywy i miejsca do których mogą pójść piątkowe i sobotnie wieczory, bez obaw że za chwilę je zamkną. Nie dziwię się im.

Dziwię się natomiast miejskim radnym, zainteresowanym głównie trzepakami, śmietnikami i dysputami na temat nazwy schroniska młodzieżowego w byłych koszarach. Wszak wielce istotne jest, czy będzie się to ono nazywało „Pod Arsenałem”, „Pod armatą”, „Kabewnik”, „Okratek”, a może „Sentyment” jak proponował jeden z radnych? Dyskusja ta spełzła na niczym, a schronisko nazwy mieć nie będzie. Nie będzie również dyskusji o aktywizacji rynku pracy, bo przecież to zadanie starostwa, a o lobbingu miejscy rajcy najwidoczniej nie słyszeli lub kojarzy im się z czymś wysoce niemoralnym. Zmian w kwestii bezrobocia spodziewać się więc nie należy.

W Nowym Roku spodziewać się możemy jednak braku podwyżek opłat za parkowanie (za to rząd zafunduje na podwyżkę cen paliw), kolejnych edycji targów Inter Region i Wystawy Twórców Ludowych, a także festiwalu jazzowego. Na początku czerwca Dni Prudnika i to właściwie tyle. O wszystkich tych wydarzeniach przeczytacie w portalu Prudnik24.pl, a także o innych, mam nadzieję pozytywnych informacji o naszym mieście, gminie i powiecie.

Życzę więc Państwu na ten Nowy Rok pogody ducha, aby spełniły się wszystkie Wasze małe i te trochę większe marzenia, nie muszą być one koniecznie związane z Prudnikiem. Czego i sobie życzę.

Mirosław Matusiak

(fot. sxc)

About Author

Miras

Miras

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 111

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

po ustaleniu zwyrodnialca ustawić jako cel na strzelnicy niech strzelają w ten nic nie warty...

Brawo!!! w końcu ktoś się za to trucie bierze. W okresie grzewczym nie idzie wyjść...

Nieźle zryte berety. Kto ich wybiera - i jeszcze im za takie pomysły płacą....

LOL

Drogi Panie Maćku ! Tu nie o wielkość strefy chodzi, lecz o efektywność działań Gminy...