Prudnik24

Prudnicka grupa PaT gotowa do premiery

Styczeń 27
12:09 2012

Podczas trzeciego dnia prób nad spektaklem „SHOW” aktorzy dopracowywali szczegóły jego realizacji. Rozpoczęto też prace nad drugim z przedstawień – „Sekretem” – m.in. kompletując jego obsadę.

Aktorzy w trzecim dniu prób pracy nad „SHOW” zbudowali role, opanowali ruch sceniczny, pracę z rekwizytem, utrwalili pamięciowo tekst. To wszystko zaskoczyło wczorajszego gościa, Panią Komisarz Katarzynę Szarblewską.

Tak szybkie tempo przygotowania „SHOW” pozwoliło na rozpoczęcie pracy nad drugim spektaklem, zatytułowanym „Sekret”. W roli dilera narkotyków zobaczymy w nim Patryka Haczkiewicza (ZSZ w Prudniku), któremu przeciwstawi się dobra bohaterka Ania – w tej roli Magdalena Zapała (I LO w Prudniku).
Akcja przedstawienia rozgrywa się wśród publiczności na widowni, bez wykorzystania sceny. Twórcy spektaklu stawiają na dynamikę i interakcję. Pomysłodawcą takiego rozwiązania scenicznego jest autor programu „Profilaktyka a Ty„, insp. Grzegorz Jach (www.pat.policja.gov.pl).

Warto zaplanować czas i pojawić się na premierze obu przedstawień (to już 30 stycznia 2012 o godz. 18:00 w sali widowiskowej POK przy ul. Mickiewicza 1).
Obsada jest kapitalna! Zdolną i wrażliwą młodzież wspierają na scenie w rolach aktorskich m.in.: Pani poseł na Sejm RP Janina Okrągły, Pani Maria Strońska (dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty i Wychowania w Prudniku), Katarzyna Szarblewska (Komenda Powiatowa Policji w Prudniku), Panie Barbara Srębacz i Anna Szczepaniak (nauczyciele PG nr 1) oraz Daria Bielecka (nauczycielka wychowania przedszkolnego).

Musisz być z nami!

Elżbieta Jamborska – ekspert programu PaT, reżyser „Teatru Bez Garderoby”

[nggallery id=88]

Gazeta Prudnik24 – numer 124

Reklama

Reklama

Reklamy

Facebook

Komentarze

Art. 13. 1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz,...

Moje stwierdzenie będzie bardzo przykre ale powodowane własnymi doświadczeniami. Wszystkie sprawy będą umorzone z...

Xyz

Ludzie maja pilnować swoich aut ? A od czego mamy policję !? Czy naprawdę...

kurwa kamere macie! psy!...