Prudnik24

PaT na prudnickim Rynku

Styczeń 30
09:39 2012

W sobotę uczestnicy programu PaT śpiewem i tańcem podbijali prudnicki Rynek. Poprzedniego dnia odbyły się próby obu realizowanych w ramach programu spektakli – już na scenie sali widowiskowej POK przy ul. Mickiewicza 1.

Obok prób do spektakli, rozmów związanych z ideą programu PaT (promowanie wśród młodzieży mody na życie wolne od uzależnień) młodzi uczestnicy programu pracowali też nad opanowaniem kroków tańca społeczności PaT – „belgijki”.
Prudnicka grupa PaT spotkała się w sobotę o 11:00 na prudnickim rynku, odtańczyła „belgijkę”, oraz przywitała mieszkańców śpiewem i okrzykiem: „PaT w Prudniku!”
Zrodziła się też nowa inicjatywa – Teatr maryNarka. Jak sami mówią uczestnicy programu – chcą tworzyć teatr, teatr profilaktyczny, ale nie tylko. Wszystko wskazuje na to, że coraz większa liczna młodych osób w Prudniku jednak uzależnia się. Tyle, że – jak sami przyznają – „uzależnili się od teatru”. A to za sprawą wyjątkowej dla nich osoby – Elżbiety Jamborskiej, eksperta programu PaT w Prudniku i reżyser „Teatru Bez Garderoby”.

W piątek odbyły się próby techniczne i generalne spektakli edukacyjno-profilaktycznych „SEKRET’ i „SHOW” w reż. Elżbiety Jamborskiej. W poniedziałek o godz. 18:00 w sali widowiskowej POK przy ul. Mickiewicza 1 odbędzie się otwarcie programu PaT, w ramach którego dokładniej poznamy program „Profilaktyka a Ty”, a także zobaczymy obie przygotowane przez prudnicką młodzież premiery. A we wtorek – również w sali widowiskowej POK przy ul. Mickiewicza – rozpoczną się działania PaT / M (młodzież) skierowane do uczniów PG nr 1 i I LO (o godz. 9:00, 11:00 i 13:00).

Przeczytaj – podaj dalej – przyjdź.

Bogusław Zator

[nggallery id=89]

About Author

Miras

Miras

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 115

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....

Tak od jakiegoś czasu mieszka się koszmarnie , podobna sytuacja miała miejsce na Morcinka i...

Pewnie sami się boją...