Prudnik24

Pogoń przygotowuje się do rudny wiosennej

Luty 15
14:06 2012

Od piątku piłkarze ekstraklasy będą kontynuowali batalię o tytuł mistrza kraju. Pogoń Prudnik rundę wiosenną rozpocznie dopiero 3 marca, meczem w 1/32 Pucharu Polski z LZS Rusocin.

Właściwe, ligowe rozgrywki, zagoszczą na boiskach IV ligi opolskiej 10 marca. Pierwszym rywalem niebiesko-białych będzie beniaminek z Dzierżysławia. Do pierwszych spotkań w pucharze i lidze, Pogoń pod czujnym okiem trenera Sierakowskiego przygotowuje się już od kilku tygodni. Rozegrano już sparingi z zespołem Małapanew Ozimek (3:2) w którym bramki dla Pogoni zdobyli: Mateusz Rudolf i Przemysław Rudolf, oraz z trzecioligowym zespołem LZS Piotrówka. Drugie spotkanie również zakończyło się niekorzystnym wynikiem dla prudniczan (2:1, bramka Łukasza Mazura). Potyczka z TORem Dobrzeń Wielki w minioną sobotę, kolejny raz nie przyniosła korzystnego rezultatu. Kolejny wynik 2:1 (bramka Olejnika) nie był jednak odzwierciedleniem przebiegu spotkania, a raczej brakiem skuteczności i piłkarskim pechem.

Te niekorzystne rezultaty nie powinny być jednak odbierane źle. Wszak jest to okres przygotowawczy, a do rundy zasadniczej pozostało jeszcze kilkanaście dni. Szczególnie, że trener Sierakowski eksperymentuje z ustawieniem i testuje nowych piłkarzy. W drużynie z Kolejowej pojawili się: Tomasz Zając, Arkadiusz Grabowski i Mateusz Rudolf. Wszyscy trzej ambitnie podchodzą do swoich zadań i jeśli solidnie będą pracować do końca przygotować, Pogoń może mieć z nich spory pożytek.

Kolejny sparingpartnerem niebiesko-białych będzie Victoria Chróście, z która Pogoń zagra w sobotę (18.02.2012) w Opolu (ul. Północna).

(źródło, fot. pogonprudnik.pl)

About Author

Miras

Miras

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 118

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....