Prudnik24

„Paranienormalni” przy pełnej sali

Luty 19
20:58 2012

Kto jest zdolny ponownie otworzyć zakłady Frotexu? Albo postawić przy ul. Chrobrego kompleks ekskluzywnych butików, czy zlikwidować rondo koło Lidl’a? Tylko oni: Igor Kwiatkowski, Robert Motyka i Michał Paszczyk – czyli kabaret „Paranienormalni”, który wystąpił w piątek w sali widowiskowej Prudnickiego Ośrodka Kultury.

Trzeba przy tym nadmienić, że sala przy ul. Mickiewicza była tego wieczoru wypełniona praktycznie do ostatniego miejsca (włącznie z balkonem), a bilety wyprzedano na tydzień przed występem. Prudniczanie najwyraźniej spodziewali się dobrego widowiska i oczekiwania te zostały spełnione. „Paranienormalni” pokazali prawie dwugodzinne kabaretowe show, podczas którego publiczność wielokrotnie wybuchała gromkim śmiechem i nagradzała artystów oklaskami.

A ci natrząsali się z amerykańskiego przemysłu filmowego, polskich mediów, a także mi.in.: policjantów, krewkich staruszków, fenomenu przetartych skarpetek, Roberta Makłowicza, niektórych bokserów, czy manii prześladowczych związanych z jeździectwem. Popisywali się też świetnym kontaktem z publicznością (momentami bardzo bliskim ;), oraz pokazali, że nie straszne im również śpiewanie. Zamierzony efekt przyniosły też elementy lokalnego „prudnickiego folkloru”, które zostały wplecione przez artystów w prezentowane na scenie skecze. Na zakończenie występu pokazali coś, czego chyba nie mogło zabraknąć, czyli kultowy już numer tego kabaretu – „Mariolkę”. To kolejny kabaretowy fenomen, bo choć skecz jest świetnie znany i „ograny”, to ciągle śmieszy widzów, w Prudniku także.

Podczas piątkowego występu „Paranienormalni” potwierdzili, że należą do ścisłej czołówki polskich kabaretów, a rozbawione miny publiczności opuszczającej salę po występie mówiły jasno, że próżno szukać w tym gronie kogoś, kto nie byłby zadowolony z występu.

Portalowi Prudnik24.pl udało się też namówić artystów na krótki wywiad, który opublikujemy już niebawem.

[nggallery id=97]

Tekst: Bogusław Zator
(fot. Emilia Twardowska/Bogusław Zator)

About Author

Miras

Miras

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 117

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....