Prudnik24

Ciężki wyjazd do Krakowa

Luty 24
16:01 2012

Po niedawnej porażce w Ostrowie Wielkopolskim, koszykarze Pogoni Prudnik udają się do Krakowa, gdzie zmierzą się z zespołem AZS AGH Alstom.

O godzinie 20:00 w hali Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, zawodnicy Tomasz Michalaka staną naprzeciw podopiecznych Wojciecha Bychawskiego. AZS kontynuuje passę pięciu spotkań bez porażki, pokonując kolejno AZS AWF Katowice, HK Bank Spółdzielczy Żory, Doral Zetkamę Nysa Kłodzko i UMKS Piotrcovię. Solidny zespół ze stolicy małopolski przegrał co prawda z Pogonią 83:77 w listopadzie zeszłego roku, lecz nie był przysłowiowym chłopcem do bicia. W Prudniku na prowadzenie wyprowadził gospodarzy Maciej Lepczyński (24 pkt.) lecz stało się to dopiero w połowie czwartej kwarty.

W sobotę najważniejsza będzie koncentracja i wola walki. Po dotkliwej porażce w Ostrowie, Pogoń musi się odbudować, gdyż kolejnym rywalem będzie rewelacyjny Śląsk, który w minioną środę rozgromił Piotrcovię 71:118, a w weekend zagra w Final Four Pucharu Polski PZKosz.