Pogoń wygrywa, Polonia odjeżdża

16 kwietnia
09:08 2012

Piłkarze Pogoni przywieźli z Gracz cenne 3 punkty, jednak do Polonii Głubczyce tracą już 8 punktów.

Trzy punkty przywieźli z trudnego terenu zawodnicy Pogoni Prudnik. Jedyna bramka w spotkaniu ze Skalnikiem podła pod koniec pierwszej połowy. Po faulu Macieja Stopińskiego – bramkarza gospodarzy, na Mazurze, sędzia wskazał na 11 metr boiska. Rzut karny na bramkę zamienił Rudzki i ustalił wynik spotkania na 1:0. W drugiej połowie mecz obfitował w ciekawe akcje z obu stron, lecz żadna z nich nie została wykorzystana.

Na dziewięć kolejek przed końcem, piłkarze Waldemara Sierakowskiego tracą 8 punktów, do drugiej Polonii Głubczyce. Do końca sezonu jeszcze wiele się może zdarzyć, lecz póki co kluczowe wydaje się być spotkanie z wiceliderem tabeli (28 kwietnia). Wygrana w tym pojedynku, przy korzystnym terminarzu prudniczan, może być kluczem do ligowego awansu.