Prudnik24

Zakończyły się targi INTER-REGION

Zakończyły się targi INTER-REGION
15 września
19:05 2013

Dziś o godzinie 16:30 burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych oficjalnie zamknął XVIII targi INTER-REGION „Ogród i dom”. Nim to jednak nastąpiło, ogłoszono laureatów konkursów organizowanych w ramach tego wydarzenia. 

Za najlepszy produkt targów zostały uznane schody produkowane przez Józefa Koreckiego z Woronina, natomiast tytuł Mistera targów za najładniejsze stoisko powędrował do Sławomira Nosala z Nysy (firma Rustik).

Nagrody dla wystawców ufundowała Agencja Rozwoju i Promocji Gminy Prudnik, a także Opolska Izba Rolnicza i Krajowa Rada Izb Rolniczych.

Chwilę po wręczeniu nagród, burmistrz Prudnika podsumował trzydniową imprezę.

Kiedy organizowaliśmy tegoroczne targi byliśmy pełni obaw, świadomi obecnej sytuacji gospodarczej w kraju. Zastanawialiśmy się, czy wystawcy zechcą do nas przyjechać. Mimo trudności zjawiliście się jednak w Prudniku, za co jesteśmy wam niezmiernie wdzięczni. Wiemy, ze czasami musieliście pokonać wiele kilometrów, żeby wystawić się w naszym mieście – powiedział burmistrz.

Szef gminy podziękował również wystawcom, którzy prowadzą działalność w Prudniku i na Ziemi Prudnickiej.

Dopóki nasi miejscowi przedsiębiorcy będą chcieli wystawiać swoje wyroby, dopóty prudnickie targi będą istnieć – podkreślał burmistrz. – Mam nadzieję, że wszyscy wyjadą stąd w dobrych nastrojach i w dużym zadowoleniu.

Tak więc XVIII targi INTER-REGION przeszły do historii. Jak można je oceniać? Z pewnością jest to wydarzenie unikatowe nas skalę województwa, a w ciągu minionych trzech dni przez halę sportową OSiR przewinęło się wielu prudniczan i gości spoza naszego miasta. Przyszli również ci, którzy targi oceniają krytycznie, twierdząc, że w ich trakcie „wieje nudą”. Faktem jest bowiem, że dotarło do nas sporo głosów niezadowolenia z tej dużej, prudnickiej imprezy. Na naszym portalu tak podsumował ją internauta o Nicku „Tomek”:  „Dużo mniej wystawców, ale co przykuło moją uwagę, to aktualna oferta naszego Starostwa i broszury o bezrobociu 2011/2012 . ŻENADA”.

Były również i głosy pozytywne. Te przeważały zwłaszcza wśród wystawców, którzy, generalnie, byli zadowoleni z zainteresowania prezentowanymi przez nich produktami i frekwencją. Przypomnijmy zatem, co mówili nam wczoraj i przedwczoraj. Bogusław Cabała z Krapkowic (firma Magnum Meble): „Na targi przyjechałem po raz pierwszy. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Myślałem, że prudnickie targi będą mniejsze, tymczasem są robione z dużym rozmachem. Duża konkurencja i sporo wystawców z różnych branż zapewni tej imprezie wielu klientów. A wiadomo – im więcej klientów, tym większa satysfakcja.”. Mariusz Cichy z Łodzi (salonik zdrowia i urody): „ Po raz drugi jesteśmy w Prudniku, wcześniej byliśmy na targach wiosennych. Impreza bardzo nam się podoba, a zainteresowanie jest naprawdę duże, co być może jest zasługą naszej dość nietypowej oferty”. Iwona Grajewska z Brzegu (modniarstwo, czapnictwo): „Bardzo podoba mi się organizacja targów. Jadąc do was zauważyłem, że impreza jest świetnie rozreklamowana, do samego pobytu tutaj na hali, też nie mam zastrzeżeń”.

Jak więc widać prudnicka impreza raczej przypadła wystawcom do gustu. Miejmy nadzieję, że jeszcze nie raz zjawią się w naszym mieście. A kolejne targi już (albo dopiero) za rok.

Gazeta Prudnik24 – numer 183

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook