Prudnik24

Świetny start łuczników Obuwnika

Świetny start łuczników Obuwnika
Wrzesień 17
12:28 2013

Na torach Klubu Łuczniczego Chrobry w Głuchołazach odbyły się 77. Mistrzostwa Polski Seniorów w łucznictwie.

Dobry występ prudnickich łuczników rozpoczął Kasper Helbin, który już na drugiej odległości – 70 metrów, zdobył brązowy medal, natomiast podczas strzelań na 30 metrów, z wynikiem 350 na 360 możliwych do zdobycia punktów, zajął drugą lokatę. Ostatecznie po kwalifikacjach Kasper zajmował 6 miejsce, z bardzo dobrym wynikiem 1267 punktów. W trakcie serii eliminacyjnych, w ćwierćfinale został on pechowo pokonany przez Rafała Dobrowolskiego (Stella Kielce) 6:4 i utrzymał szóstą pozycję. W finałach dobrze prezentował się również Michał Kamiński, który z 17 pozycji awansował na 10 miejsce.

 Kolejne medal w Głuchołazach zdobył zespół mężczyzn w składzie: Kasper Helbin, Michał Kamiński, Dominik Makowski i Damian Idzi. Piąty zespół kwalifikacji, po pokonaniu BKS Bydgoszcz (199:195) i OSŁ Strzelec Legnica (204:182) pechowo przegrał z Łucznikiem Żywiec (200:196) i w końcowej klasyfikacji zajął 3 miejsce!

Równie dobrze spisał się miskt Aleksandra Wojnicka i Kasper Helbin. Jak burza przechodzili kolejne pojedynki z GLKS Unią Pielgrzymka i trzecim zespołem Łucznika Żywiec. W półfinale trafili jednak na pierwszy zespół z Żywca, w którego składzie była olimpijka z Londynu Natalia Leśniak. Niestety, trudne warunki atmosferyczne spowodowały, że przegrali oni jednym punktem (140:139) i musieli zadowolić się brązowym medalem.

Podsumowując Mistrzostwa Polski w Głuchołazach trzeba przyznać, że kolejne medale na imprezie rangi mistrzowskiej, na dodatek w kategorii seniorów, dobrze wróżą na przyszłość. Prudnicki klub, złożony praktycznie z samych juniorów i młodzieżowców, potrafił stawił czoła takim potęgom jak Łucznik Żywiec, który posiada m.in. szkołę mistrzostwa sportowego oraz Ośrodek Szkolenia Młodzieży Polskiego Związku Łuczniczego. Na dodatek Karolina Farasiewicz i Kasper Helbin, mają bardzo duże szanse na udział w walce o wyjazd na Mistrzostwa Świata Juniorów, które odbędą się w dniach 13-20 października w chińskim Wuxii.

Co jeszcze w najbliższym czasie czeka prudnickich łuczników? –  W ostatnim tygodniu września w Bytomiu zawodniczki powalczą o utrzymanie trzeciego miejsca w Ekstraklasie Kobiet i tym samym zdobycie brązowego medalu w Drużynowych Mistrzostwach Polski. – mówi trener Kazimierz Kocik.  – Będzie to trudne z uwagi na kontuzję Mileny Barakońskiej podczas Mistrzostw Polski Seniorów.

Mimo wszystko trzymamy kciuki!

Gazeta Prudnik24 – numer 165

Reklama

Reklama

Reklama

 

 

Facebook