Prudnik24

Łucznicy kończą sezon

Październik 08
11:10 2013

Kasper Helbin (drugi z prawej)

Kasper Helbin (drugi z prawej)


Zawodnicy Obuwnika Prudnik powoli kończą sezon na torach otwartych. Od listopada przeniosą się do hali.

W ostatnim czasie prudniccy łucznicy wzięli udział w Pucharze Polski Juniorów oraz w V Rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski w Bytomiu. W zawodach juniorskich bardzo dobrze spisał się duet Karolina Farasiewicz i Kasper Helbin.
Zarówno Karolina Farasiewicz jak i Kasper Heblin wygrali rundę kwalifikacyjną, co nie było sztuką łatwą, gdyż są na dużych obciążeniach przed Mistrzostwami Świata Juniorów w Wuxi – mówi trener Kazimierz Kocik.
Karolina w finale zmagań juniorek młodszych  pokonała 6:0 Klaudię Kleszcz z Marymontu Warszawa i będą jeszcze juniorką młodszą, zajęła szóste miejsce w Pucharze Polski, startując w zaledwie dwóch, z sześciu edycji Pucharu.
Kasper Helbin zajął ostatecznie trzecią lokatę, pokonując w walce o medal Matusza Buckiego (Stella Kielce) 7:3. W Pucharze Polski Juniorów zajął trzecie miejsce.

Indywidualnie dobrze spisywał się również Michał Kamiński, który zajmował wysoką, trzecią lokatę wśród seniorów. Niestety w pierwszym pojedynku przegrał on 6:2 z Tomaszem Cisem (Łucznik Żywiec) i uplasował się na 12 pozycji.

W Bytomiu rozegrano również V Rundę Drużynowych Mistrzostw Polski, w których startowały drużyny Obuwnika Prudnik. Dziewczyny w składzie: Milena Barakońska, Katarzyna Kielec, Aleksandra Wojnicka, Karolina Farasiewicz i Dominika Byra, zajęły ostatecznie czewarte miejsce w Ekstralidze Kobiet, natomiast drużyną męska: Michał Kamiński, Kasper Helbin, Damian Idzi, Maciej Siekierski, Dominik Makowski i Kazimierz Kocik, uplasowała się na piątej pozycji.

Przed sezonem ligowym nie liczyliśmy na czołowe lokaty. Tym bardziej, że startujemy głównie zawodnikami bardzo młodymi, nawet juniorkami młodszymi w gronie doświadczonych zawodniczek i zawodników – podsumował trener Kocik.

Gazeta Prudnik24 – numer 165

Reklama

Reklama

Reklama

 

 

Facebook