Prudnik24

Listy dla Ziemi: głosuj do 8 grudnia

Listopad 26
15:21 2013

listy_dla_ziemiTrwa konkurs Listy dla Ziemi 2013, w którym wybranych zostanie dziesięć najbardziej aktywnych i pomysłowych działań ekologicznych w placówkach oświatowych.

W konkursie bierze udział Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 i Publiczne Przedszkole nr 4 z Prudnika.

 „Mamy tylko jedną Ziemię” – tak brzmiało motto akcji zorganizowanej przez Publiczne Przedszkole nr 4 w Prudniku. Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach poświęconych ekologii i segregowaniu odpadów, a następnie ruszyły do parku, by pozbierać papierki, butelki i inne śmieci. Podczas spaceru dowiedziały się także, jak działa maszyna sprzątająca i miały okazję ją wypróbować! Zwieńczeniem działań był „Koncert dla Ziemi” i wręczanie odznak „Przyjaciela lasu”. – czytamy na konkursowej stronie Listów do Ziemi.

Uczniowie z PSP nr 4 posadzili aż 100 sadzonek lipy i tak opisują swoją akcję: „Akcja Listy dla Ziemi w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Prudniku była wielkim wydarzeniem. Działania rozpoczęto od solidnych podstaw czyli edukacji. W ramach przygotowań do pisania listów uczniowie spotkali się z pracownikami Nadleśnictwa Prudnik, którzy przygotowali bardzo ciekawą lekcję przyrody z prezentacją multimedialną pod hasłem „Czy nasze lasy są czyste?”. W ramach akcji ogłoszono także konkurs plastyczny „Coś z niczego” i konkurs wiedzy ekologicznej. Teoria bardzo szybko zamieniła się w praktykę. I to jaką! Zorganizowano akcję sadzenie drzewek z leśnikiem, dzięki której okoliczne lasy wzbogaciły się o 100 sadzonek lipy! Zwieńczeniem działań było spotkanie z przedstawicielami zakładu segregującego odpady i zapoznanie się z ich pracą.”

Na szkołę lub przedszkole można głosować na Facebooku (apps.facebook.com/listydlaziemi) do 8 grudnia.

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 118

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....