Prudnik24

Listy dla Ziemi: głosuj do 8 grudnia

Listopad 26
15:21 2013

listy_dla_ziemiTrwa konkurs Listy dla Ziemi 2013, w którym wybranych zostanie dziesięć najbardziej aktywnych i pomysłowych działań ekologicznych w placówkach oświatowych.

W konkursie bierze udział Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 i Publiczne Przedszkole nr 4 z Prudnika.

 „Mamy tylko jedną Ziemię” – tak brzmiało motto akcji zorganizowanej przez Publiczne Przedszkole nr 4 w Prudniku. Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach poświęconych ekologii i segregowaniu odpadów, a następnie ruszyły do parku, by pozbierać papierki, butelki i inne śmieci. Podczas spaceru dowiedziały się także, jak działa maszyna sprzątająca i miały okazję ją wypróbować! Zwieńczeniem działań był „Koncert dla Ziemi” i wręczanie odznak „Przyjaciela lasu”. – czytamy na konkursowej stronie Listów do Ziemi.

Uczniowie z PSP nr 4 posadzili aż 100 sadzonek lipy i tak opisują swoją akcję: „Akcja Listy dla Ziemi w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Prudniku była wielkim wydarzeniem. Działania rozpoczęto od solidnych podstaw czyli edukacji. W ramach przygotowań do pisania listów uczniowie spotkali się z pracownikami Nadleśnictwa Prudnik, którzy przygotowali bardzo ciekawą lekcję przyrody z prezentacją multimedialną pod hasłem „Czy nasze lasy są czyste?”. W ramach akcji ogłoszono także konkurs plastyczny „Coś z niczego” i konkurs wiedzy ekologicznej. Teoria bardzo szybko zamieniła się w praktykę. I to jaką! Zorganizowano akcję sadzenie drzewek z leśnikiem, dzięki której okoliczne lasy wzbogaciły się o 100 sadzonek lipy! Zwieńczeniem działań było spotkanie z przedstawicielami zakładu segregującego odpady i zapoznanie się z ich pracą.”

Na szkołę lub przedszkole można głosować na Facebooku (apps.facebook.com/listydlaziemi) do 8 grudnia.

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 111

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

po ustaleniu zwyrodnialca ustawić jako cel na strzelnicy niech strzelają w ten nic nie warty...

Brawo!!! w końcu ktoś się za to trucie bierze. W okresie grzewczym nie idzie wyjść...

Nieźle zryte berety. Kto ich wybiera - i jeszcze im za takie pomysły płacą....

LOL

Drogi Panie Maćku ! Tu nie o wielkość strefy chodzi, lecz o efektywność działań Gminy...