Prudnik24

Siłownia pod chmurką

Siłownia pod chmurką
Styczeń 02
10:14 2014

Na 49 posiedzeniu Rady Miejskiej radny Leszek Piątkowski złożył zapytanie w sprawie siłowni zewnętrznej, która miałaby powstać w prudnickim parku. Temat ponownie wrócił miesiąc później. Tym razem zapytanie złożył radny Julian Serafin.

Zainteresowanie radnych budową siłowni zewnętrznej poparł burmistrz, który planował inwestycję już w początkowej fazie rewitalizacji parku miejskiego: – O budowie tego typu siłowni i umiejscowieniu jej w parku myśleliśmy już dawno. Postanowiliśmy jednak zainwestować środki w budowę alejek, nowych ławek i wymianę oświetlenia – tłumaczy Franciszek Fejdych. – W roku 2014 rozpocznie się kolejna faza rewitalizacji parku i bardzo realna jest budowa siłowni zewnętrznej i przypięcie jej do kosztorysu całego programu. Wstępnie siłownia miałaby się znajdować blisko Orlika – dodaje burmistrz.

Siłownie zewnętrze to darmowe obiekty sportowo – rekreacyjne, które pomagają utrzymywać sprawność fizyczną i kondycję. Ich standardowym wyposażeniem są urządzenia, które znajdują się w zwyczajnych siłowniach, np. „wioślarz” – urządzenie na którym wykonujemy ruchy podobne do tych, jakich używają wioślarze, oraz „prasa nożna”, która z kolei pomaga budować dolne partię mięśni.

W siłowniach zewnętrznych znajduje się zwykle około 20 stanowisk, a na wielu z nich może ćwiczyć kilka osób jednocześnie. Koszty urządzeń zamykają się w przedziale od 4 do 7 tysięcy złotych: – Szacowaliśmy, że cała inwestycja związana z budową siłowni zewnętrznej zamknęłaby się w kwocie 100 tysięcy złotych – mówił burmistrz.

Na terenie województwa Opolskiego siłowniami mogą pochwalić się np. Tułowice, Olesno, czy Kędzierzyn – Koźle.

(fot. sxc)

About Author

Jarosław Szóstka

Jarosław Szóstka

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 113

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Czy rządzenie jednoosobowe , bez dyskusji i zbędnych pytań można nazwać dobrym rządzeniem ? Przepraszam...

Mniejszość nie kładzie kłód pod nogi -jedynie wstrzymała się od głosu. Zapraszam do obejrzenia na...

dobrze rządzi to chcą odwołać tak tylko w Polsce mniejszość rządziła tyle lat i nic...

po ustaleniu zwyrodnialca ustawić jako cel na strzelnicy niech strzelają w ten nic nie warty...