Prudnik24

Sprawcy napadów na sklepy złapani

Sprawcy napadów na sklepy złapani
Marzec 19
14:36 2014

Prudnicka policja zatrzymała dwóch braci, którzy są podejrzewani o napady na sklepy. Przypomnijmy – mężczyźni grożąc ekspedientom posługiwali się nożem. Obaj zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Teraz grozi im kara co najmniej trzech lat więzienia.

W 24 numerze naszej gazety pisaliśmy o „skoku” na sklep usytuowany przy ulicy Chopina. Jak się okazało, sprawcy tamtego napadu uderzyli ponownie – tym razem za cel obrali sobie jeden ze sklepów spożywczych przy ulicy Kościuszki.

W sobotę (1 marca) około godziny 7:30 dyżurny prudnickiej policji został poinformowany, że do jednego ze sklepów na terenie miasta wszedł zamaskowany mężczyzna i grożąc nożem ekspedientce, zażądał wydania pieniędzy. Napastnik został jednak spłoszony przez pracowników sklepu i uciekł. Natychmiast na miejscu pojawili się policjanci. Śledczy błyskawicznie ustalili rysopis sprawcy i rozpoczęli jego poszukiwania.

Jak się okazało, bardzo szybko udało się wpaść na trop przestępców, bowiem niespełna pół godziny od zgłoszenia przestępstwa, policjanci na ulicy Chrobrego zauważyli młodego mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi sprawcy napadu. Podczas kontroli u 22-letniego mieszkańca gminy Lubrza, śledczy znaleźli nóż. Mężczyzna został zatrzymany. Tego samego dnia zatrzymano również jego 29-letniego brata. Zajmujący się sprawą policjanci szybko powiązali to zdarzenie z napadem sprzed dwóch tygodni z ulicy Chopina. Wówczas dwaj zamaskowani mężczyźni weszli do sklepu i grożąc nożem pracownicy, skradli z kasy niewielką ilość pieniędzy, alkohol i papierosy.

Zabezpieczone przez funkcjonariuszy ślady pozwoliły na przedstawienie 22 i 29-latkowi zarzutów rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Młodszy z braci odpowie również za usiłowanie rozboju.

Decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Teraz grozi im kara co najmniej 3 lat więzienia.– poinformował naszą redakcję oficer prasowy prudnickiej komendy – sierżant sztabowy Andrzej Spyrka.

Gazeta Prudnik24 – numer 121

Reklama

Reklama

ReklamyFacebook

Komentarze

Luk

Próg może i zwiększa bezpieczenstwo ale za to może pogorszyć zdrowie. Mianowicie auta hamujące...

Starostwo informuje w internecie a oznakowania brak. 14.11.2017 większość kierowców musiała zawracać spod wiaduktu...

Dla takich tekstów lubie czytac ten portal...

Dla takich tekstów lubie czytac ta strone...