Prudnik24

O osiągnięciach narciarzy – amatorów raz jeszcze

Marzec 20
11:19 2014
Karol Tutak (z nr 343) i Krzysztof Hasiec

Karol Tutak (z nr 343) i Krzysztof Hasiec

Mieszkańcy Prudnika i Trzebiny wystartowali w ogólnopolskim finale XIX Mistrzostw Polski w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie Family Cup dla amatorów. Prawo do udziału w tymże finale wywalczyli sobie miesiąc wcześniej w Zieleńcu, podczas mistrzostw na szczeblu wojewódzkim.

Zawody odbyły się w dniach 7-9 marca 2014 w Kluszkowcach (ośrodek Czorsztyn-Ski). Udział w nich wzięli: Krzysztof Hasiec i Karol Tutak. Pierwszy z narciarzy, oznaczony numerem startowym 162, zajął miejsce siedemnaste w kategorii I mężczyzn (56 lat i więcej), drugi – z numerem startowym 343 – uplasował się na miejscu trzynastym w kategorii F mężczyzn (20-35 lat).

Obaj panowie zaprezentowali w Kluszkowcach wysokie umiejętności narciarskie, dzielnie walcząc o puchar mistrza Polski. Poziom zawodów był bardzo wysoki, choć warunki na stoku nie były najłatwiejsze, gdyż tegoroczna zima poskąpiła nam śniegu. Różnica czasów w zjazdach między pierwszym a siedemnastym miejscem w kategorii I/M wyniosła 5,84 sekundy, a między miejscem pierwszym a trzynastym w kategorii F/M – 5,54 sekundy.

Narciarzom – panu Krzysztofowi i panu Karolowi – gratulujemy. Podziwiamy ich samodyscyplinę oraz ducha sportu i rywalizacji.

Marta Szkwarek

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 109

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

LOL

Drogi Panie Maćku ! Tu nie o wielkość strefy chodzi, lecz o efektywność działań Gminy...

No mattter if sme one searches fⲟr his requiired tҺing, therefoге he/she needs to be...

Ja czekam ponad rok na decyzje z rops w Opolu wiec nie jestema przekonana co...

ale kupa, nic wartościowego co faktycznie coś może wnieść i poprawić sytuację w mieście...