Prudnik24

O osiągnięciach narciarzy – amatorów raz jeszcze

Marzec 20
11:19 2014
Karol Tutak (z nr 343) i Krzysztof Hasiec

Karol Tutak (z nr 343) i Krzysztof Hasiec

Mieszkańcy Prudnika i Trzebiny wystartowali w ogólnopolskim finale XIX Mistrzostw Polski w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie Family Cup dla amatorów. Prawo do udziału w tymże finale wywalczyli sobie miesiąc wcześniej w Zieleńcu, podczas mistrzostw na szczeblu wojewódzkim.

Zawody odbyły się w dniach 7-9 marca 2014 w Kluszkowcach (ośrodek Czorsztyn-Ski). Udział w nich wzięli: Krzysztof Hasiec i Karol Tutak. Pierwszy z narciarzy, oznaczony numerem startowym 162, zajął miejsce siedemnaste w kategorii I mężczyzn (56 lat i więcej), drugi – z numerem startowym 343 – uplasował się na miejscu trzynastym w kategorii F mężczyzn (20-35 lat).

Obaj panowie zaprezentowali w Kluszkowcach wysokie umiejętności narciarskie, dzielnie walcząc o puchar mistrza Polski. Poziom zawodów był bardzo wysoki, choć warunki na stoku nie były najłatwiejsze, gdyż tegoroczna zima poskąpiła nam śniegu. Różnica czasów w zjazdach między pierwszym a siedemnastym miejscem w kategorii I/M wyniosła 5,84 sekundy, a między miejscem pierwszym a trzynastym w kategorii F/M – 5,54 sekundy.

Narciarzom – panu Krzysztofowi i panu Karolowi – gratulujemy. Podziwiamy ich samodyscyplinę oraz ducha sportu i rywalizacji.

Marta Szkwarek

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 117

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....