Prudnik24

„Miłość w muzyce i literaturze”, czyli powitanie wiosny w PG nr 1

„Miłość w muzyce i literaturze”, czyli powitanie wiosny w PG nr 1
Kwiecień 04
21:55 2014

Koncert „Miłość w muzyce i literaturze”, będący podsumowaniem tak zatytułowanego projektu edukacyjnego, odbył się w czwartek 20 marca br. w auli prudnickiego Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Tańcem i śpiewem powitali wiosnę uczniowie PG nr 1, wspierani przez przedstawicieli grona pedagogicznego, a także rodziców i przyjaciół, którzy zasiedli jako publiczność w szkolnej auli (chociaż „zasiedli” nie jest zbyt precyzyjnym określeniem, bo wielu nie dało rady usiedzieć w miejscu). Wśród widzów byli również emerytowani nauczyciele „jedynki”, a także goście specjalni: burmistrz Franciszek Fejdych, wiceprzewodniczący rady miejskiej Edward Mazur, oraz radna Zofia Zeprzałka-Krzemień, przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Zdrowia i Opieki Społecznej.

Trzeba przyznać, że treść koncertu, na którą złożyły się wykonywane przez uczniów (w  jednym przypadku wspólnie z rodzicami) polskie i zagraniczne przeboje muzyki popularnej, traktujące o miłości, to temat w sam raz na tego typu okazję. Całość uzupełniły znane utwory poetyckie i aforyzmy, które przytaczali pomiędzy piosenkami konferansjerzy – Julia Cieśla i Jacek Masłowski.

Dodajmy, że wykonawcy praktycznie w każdej z piosenek zaprezentowali odmienne choreografie oraz stroje. Sądząc po żywiołowych reakcjach publiczności (zachęcanej przez prowadzących do wspólnego śpiewania z wykonawcami), zarówno dobór utworów jak i ich wykonania bardzo się podobały. Część widzów dopasowała się do konwencji i również przybyła w przebraniach.

Naturalnie na zakończenie nie obyło się bez bisów, a następnie życzeń i gratulacji dla wykonawców oraz pań Alicji Główki i Aleksandry Zięby – pomysłodawczyń i koordynatorek projektu edukacyjnego.

– Planowaliśmy wystawienie tego na walentynki, ale temat okazał się bardzo obszerny. Cały czas znajdowało się coś nowego, co jeszcze chciałyśmy dołączyć, dlatego koncert odbył się dopiero teraz. Sam projekt edukacyjny i próby trwały sześć tygodni, ale prace nad nim  rozpoczęły się wcześniej. Było to m.in. zebranie i przygotowanie materiału. W całość zaangażowana była też spora grupa uczniów – przyznała Aleksandra Zięba, nauczycielka w PG nr 1 w Prudniku.

– Dlaczego miłość? Bo to temat dość głęboki i jednocześnie można mówić o niej bardziej na poważnie, ale też i niefrasobliwie – wyjaśniła pani Aleksandra.

Repertuar i wykonawcy koncertu:
1. „A ja nie chcę czekolady” – Agata Baziak, Angelika Litwin
2. „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”- grupa projektowa, rodzice i nauczyciele
3. „Hej czy Ty wiesz” – Paulina Bul, Oliwia Józefowiak, Sylwia Gizińska
4. „I just call” – Weronika Hrynek, Julia Barłoga
5. „Nie bądź taki szybki Bill” – Julia Barłoga
6. „Kołysanka dla nieznajomej” – Marta Skulska, Karolina Józefowiak
7. „Gimme, gimme, gimme” – Aneta Bochenek, Natalia Raba
8. „Windą do nieba” – Agata Mazurek
9. „Za Tobą pójdę jak na bal” – Oliwia Łukaszewicz
10. „Stand by me” – Milena Malinowska, Sandra Podwysocka
11. „Serduszko puka” – Kamila Mięczakowska, Karolina Janiszewska
12. „You’re my heart” – Wiktoria Rola, Magdalena Maciarz
13. „Zawsze z Tobą” – Mateusz Stępień, Aneta Bochenek
14. „Dajana” – Marcelina Hajducka, Pamela Muniak
15. „Do you love me” – Wiktoria Rola, Magdalena Maciarz

About Author

Boguslaw Zator

Boguslaw Zator

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 118

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....