Prudnik24

OSiR: turnieje siatkówki i tenisa na początek majówki

OSiR: turnieje siatkówki i tenisa na początek majówki
Maj 06
10:44 2014

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Prudniku na majowy, długi weekend tradycyjnie przygotował imprezy sportowo-rekreacyjne dla mieszkańców naszego miasta i okolic. 1 maja w parku miejskim  rozegrano turnieje: trójek siatkarskich oraz tenisowych par deblowych.

Do turnieju trójek siatkarskich, odbywającego się na „Orliku”, zgłaszano drużyny czteroosobowe – trzy osoby na boisku, plus zawodnik rezerwowy. Jak powiedział nam Mateusz Trybuła z OSiR – organizator turnieju siatkówki – w zawodach udział wzięło dziewięć zespołów, w tym dwie drużyny kobiece.

Uczestników podzielono na dwie grupy, w których rywalizowało ze sobą 5 i 4 zespoły, grające systemem „każdy z każdym”. Mecze były rozgrywane do 2 wygranych setów. Ze względu na dużą liczbę spotkań, w fazie grupowej sety rozgrywano do 10 wygranych punktów. W półfinałach grano do 15 punktów w secie.

Fazę grupową pechowo rozpoczęła kobieca drużyna IDEA SR, kiedy to już w pierwszym  meczu jedna z zawodniczek doznała kontuzji, uniemożliwiającej dalszą grę, przez co zespół  był zmuszony wycofać się z rozgrywek.
– Wielu uczestników dobrze zna się z występów w Prudnickiej Lidze Siatkówki. Przyjechały także dwa zespoły z Lubrzy, jest nawet kilku zawodników trzecioligowych. Dlatego poziom jest całkiem niezły – powiedział nam Mateusz Trybuła.
Dodał, że choć przed turniejem trudno było wskazać zdecydowanych faworytów, to już faza grupowa dała do myślenia – jeden zespół przeszedł ten etap wygrywając wszystkie spotkania. Swoją wartość potwierdził też, wygrywając w meczu półfinałowym, a ostatecznie zwyciężył w całym turnieju. Mowa o drużynie „BBS”, która w meczu finałowym pokonała 2:0 ekipę „Przyjaciół SPPS-u”. W meczu o trzecie miejsce, również wynikiem 2:0, „Ludzie Krymu” wygrali z drużyną „The Animals” (wcześniej, w półfinałach, zespół „BBS” pokonał 2:0 „Animalsów”, a „Przyjaciele SPPS-u” zwyciężyli w konfrontacji z „Ludźmi Krymu”, również 2:0).

Wyniki Turnieju Trójek Siatkarskich:
I miejsce: „BBS” (Adam Sieroń, Michał Bąk, Michał Begej)
II miejsce: „Przyjaciele SPPS-u” (Radek Englot, Patryk Żuchowicz, Tomasz Ebel, Daniel Urbański)
III miejsce: „Ludzie Krymu” (Paweł Marczyński, Kamil Lubaszka, Dawid Raróg)
IV miejsce: „The Animals” (Grzegorz Łosiewicz, Ryszard Jelonek, Paweł Łosiewicz)

Turniej tenisowych par deblowych rozegrano na pobliskich kortach ziemnych. Do zawodów zgłosiły się cztery pary deblowe.

– Byli wśród nich zawodnicy przyjezdni: jeden uczestnik z Głuchołaz, a także jedna para mieszana – mikst z Głogówka. Pozostali zawodnicy to osoby na co dzień grające na kortach w prudnickim parku – mówił Ryszard Stachura, organizator turnieju tenisowego.
Również w tych zawodach rozgrywki toczyły się w systemie „każdy z każdym”. Mecze grano do dwóch wygranych setów, i do sześciu gemów w secie.
Podsumowując zawody Ryszard Stachura mówił, że przebiegły one w bardzo dobrej atmosferze i charakteryzowały  się  wyrównanym  poziomem gier – w kilku pojedynkach o końcowym wyniku przesądziły ostatnie piłki w decydującym secie. Ostatecznie w zawodach najlepsi okazali się goście z Głogówka, mikst Inna Strzoda – Marek Lęcznar.

Wyniki Turnieju Par Deblowych
I miejsce: Inna Strzoda – Marek Lęcznar (Głogówek)
II miejsce: Mirosław Malinowski – Tomasz włodowski
III miejsce: Jakub Pikuła – Ryszard Zamorski
IV miejsce: Włodzimierz Sokołowski – Grzegorz Tryńczuk

Uczestnikom zawodów Ośrodek Sportu i Rekreacji zapewnił  napoje izotoniczne. Wszystkie zespoły otrzymały także dyplomy, a zdobywcy miejsc I-III także pamiątkowe puchary.

Wyniki fazy grupowej turnieju siatkówki:

GRUPA A 1 2 3 4 5 Sety Punkty Miejsce
Przyjaciele SPPSu 2:0 0:2 2:0 2:0 6:2 6 II
PG LubrzaDziewczęta 0:2 0:2 0:2 0:2 0:8 0 V
BBS 2:0 2:0 2:0 2:0 8:0 8 I
PG Lubrza Chłopcy 0:2 2:0 0:2 1:2 3:6 2 IV
Wyjadacze 0:2 2:0 0:2 2:1 4:5 4 III
GRUPA B 1 2 3 Sety Punkty Miejsce
Ludzie Krymu 2:1 2:0 4:1 4 I
The Animals 1:2 2:1 3:3 2 II
Bylejaka 0:2 1:2 1:4 0 III

Źródło: OSiR

Gazeta Prudnik24 – numer 143

Reklama

Reklama

 

 

 

 

 

Reklamy

Facebook