Prudnik24

OSiR: turnieje siatkówki i tenisa na początek majówki

OSiR: turnieje siatkówki i tenisa na początek majówki
Maj 06
10:44 2014

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Prudniku na majowy, długi weekend tradycyjnie przygotował imprezy sportowo-rekreacyjne dla mieszkańców naszego miasta i okolic. 1 maja w parku miejskim  rozegrano turnieje: trójek siatkarskich oraz tenisowych par deblowych.

Do turnieju trójek siatkarskich, odbywającego się na „Orliku”, zgłaszano drużyny czteroosobowe – trzy osoby na boisku, plus zawodnik rezerwowy. Jak powiedział nam Mateusz Trybuła z OSiR – organizator turnieju siatkówki – w zawodach udział wzięło dziewięć zespołów, w tym dwie drużyny kobiece.

Uczestników podzielono na dwie grupy, w których rywalizowało ze sobą 5 i 4 zespoły, grające systemem „każdy z każdym”. Mecze były rozgrywane do 2 wygranych setów. Ze względu na dużą liczbę spotkań, w fazie grupowej sety rozgrywano do 10 wygranych punktów. W półfinałach grano do 15 punktów w secie.

Fazę grupową pechowo rozpoczęła kobieca drużyna IDEA SR, kiedy to już w pierwszym  meczu jedna z zawodniczek doznała kontuzji, uniemożliwiającej dalszą grę, przez co zespół  był zmuszony wycofać się z rozgrywek.
– Wielu uczestników dobrze zna się z występów w Prudnickiej Lidze Siatkówki. Przyjechały także dwa zespoły z Lubrzy, jest nawet kilku zawodników trzecioligowych. Dlatego poziom jest całkiem niezły – powiedział nam Mateusz Trybuła.
Dodał, że choć przed turniejem trudno było wskazać zdecydowanych faworytów, to już faza grupowa dała do myślenia – jeden zespół przeszedł ten etap wygrywając wszystkie spotkania. Swoją wartość potwierdził też, wygrywając w meczu półfinałowym, a ostatecznie zwyciężył w całym turnieju. Mowa o drużynie „BBS”, która w meczu finałowym pokonała 2:0 ekipę „Przyjaciół SPPS-u”. W meczu o trzecie miejsce, również wynikiem 2:0, „Ludzie Krymu” wygrali z drużyną „The Animals” (wcześniej, w półfinałach, zespół „BBS” pokonał 2:0 „Animalsów”, a „Przyjaciele SPPS-u” zwyciężyli w konfrontacji z „Ludźmi Krymu”, również 2:0).

Wyniki Turnieju Trójek Siatkarskich:
I miejsce: „BBS” (Adam Sieroń, Michał Bąk, Michał Begej)
II miejsce: „Przyjaciele SPPS-u” (Radek Englot, Patryk Żuchowicz, Tomasz Ebel, Daniel Urbański)
III miejsce: „Ludzie Krymu” (Paweł Marczyński, Kamil Lubaszka, Dawid Raróg)
IV miejsce: „The Animals” (Grzegorz Łosiewicz, Ryszard Jelonek, Paweł Łosiewicz)

Turniej tenisowych par deblowych rozegrano na pobliskich kortach ziemnych. Do zawodów zgłosiły się cztery pary deblowe.

– Byli wśród nich zawodnicy przyjezdni: jeden uczestnik z Głuchołaz, a także jedna para mieszana – mikst z Głogówka. Pozostali zawodnicy to osoby na co dzień grające na kortach w prudnickim parku – mówił Ryszard Stachura, organizator turnieju tenisowego.
Również w tych zawodach rozgrywki toczyły się w systemie „każdy z każdym”. Mecze grano do dwóch wygranych setów, i do sześciu gemów w secie.
Podsumowując zawody Ryszard Stachura mówił, że przebiegły one w bardzo dobrej atmosferze i charakteryzowały  się  wyrównanym  poziomem gier – w kilku pojedynkach o końcowym wyniku przesądziły ostatnie piłki w decydującym secie. Ostatecznie w zawodach najlepsi okazali się goście z Głogówka, mikst Inna Strzoda – Marek Lęcznar.

Wyniki Turnieju Par Deblowych
I miejsce: Inna Strzoda – Marek Lęcznar (Głogówek)
II miejsce: Mirosław Malinowski – Tomasz włodowski
III miejsce: Jakub Pikuła – Ryszard Zamorski
IV miejsce: Włodzimierz Sokołowski – Grzegorz Tryńczuk

Uczestnikom zawodów Ośrodek Sportu i Rekreacji zapewnił  napoje izotoniczne. Wszystkie zespoły otrzymały także dyplomy, a zdobywcy miejsc I-III także pamiątkowe puchary.

Wyniki fazy grupowej turnieju siatkówki:

GRUPA A 1 2 3 4 5 Sety Punkty Miejsce
Przyjaciele SPPSu 2:0 0:2 2:0 2:0 6:2 6 II
PG LubrzaDziewczęta 0:2 0:2 0:2 0:2 0:8 0 V
BBS 2:0 2:0 2:0 2:0 8:0 8 I
PG Lubrza Chłopcy 0:2 2:0 0:2 1:2 3:6 2 IV
Wyjadacze 0:2 2:0 0:2 2:1 4:5 4 III
GRUPA B 1 2 3 Sety Punkty Miejsce
Ludzie Krymu 2:1 2:0 4:1 4 I
The Animals 1:2 2:1 3:3 2 II
Bylejaka 0:2 1:2 1:4 0 III

Źródło: OSiR

Gazeta Prudnik24 – numer 123

Reklama

Reklama

Reklamy

Facebook

Komentarze

Art. 13. 1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz,...

Moje stwierdzenie będzie bardzo przykre ale powodowane własnymi doświadczeniami. Wszystkie sprawy będą umorzone z...

Xyz

Ludzie maja pilnować swoich aut ? A od czego mamy policję !? Czy naprawdę...

kurwa kamere macie! psy!...