Prudnik24

We wrześniu Memoriał im. Stanisława Szozdy

We wrześniu Memoriał im. Stanisława Szozdy
Maj 06
08:38 2014
kolarze

fot. freeimages.com

Zapowiadany Memoriał im. Stanisława Szozdy dojdzie do skutku. Impreza, której inicjatorami byli syn i jeden z przyjaciół tego wybitnego kolarza, odbędzie się 21 września w naszym mieście, co zostało już potwierdzone na oficjalnej stronie internetowej Polskiego Związku Kolarskiego. 

Wyścig ma w zamyśle organizatorów stać się corocznym wydarzeniem, upamiętniającym postać Stanisława Szozdy, który przez wiele lat mieszkał w naszym mieście, gdzie m.in. prowadził kantor.

Pomysłowi od początku przychylne były władze Prudnika.

Społeczność prudnicka powinna mieć prawa do organizacji tego memoriału. Staszek był zawodnikiem światowego pokroju. W związku z tym zapędy innych organizatorów będą pewnie takie, żeby sobie „przylepić” jego nazwisko, jako memoriał, gdzieś tam w kraju, czy gdzie indziej. Jednak pierwszeństwo powinno należeć do Prudnika – powiedział w rozmowie z Radiem Opole Marek Truchan, członek zarządu Polskiego Związku Kolarskiego.

Burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych zadeklarował już wsparcie finansowe dla inicjatywy, pomoc w organizacji memoriału zapowiedział także Polski Związek Kolarski. Władze Prudnika zdecydowały, że wyścig przybierze formę kryterium ulicznego, ze względu na jego widowiskowość. Będzie się on odbywał na jednokilometrowej pętli, a zmagania zawodników obejmą kolarzy w kilku kategoriach wiekowych.

Jak podkreśla Marek Truchan jest szansa, że wyścig ten zostanie zgłoszony do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej, co zapewniłoby udział w nim ekip międzynarodowych.     

Stanisław Szozda to mistrz świata, dwukrotny wicemistrz olimpijski, zwycięzca Wyścigu Pokoju i Tour de Pologne, jeden z najbardziej utytułowanych polskich kolarzy w historii. Zmarły w ubiegłym roku sportowiec karierę rozpoczynał w LKS Zarzewie Prudnik. Wybitny prudniczanin spoczywa we Wrocławiu na Cmentarzu Osobowickim w Alei Zasłużonych. 

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 107

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Złodziej teraz szuka wielu sposobów jak zarobić na życie więc wziął się za nietypowe działanie,...

dzień przed zakończeniem głosowanie-16 głosów, dzień zakończenia 275. Przypadek? Pf.Chłopcy koniecznie chcą skakać wyżej d&*%y....

Wygląda na to, że po prawej stronie jest ul Armii Krajowej, po lewej Szkolna, u...

Czego jest ten plan na zdjęciu? Coś nie kojarzę z planu żadnego miejsca w Prudniku,...

laptopy poleasingowe
  • dobry sprawdzony laptop poleasingowy lub powystawowy który nie zawiedzie twoich oczekiwań wejdź na at outlet i wybierz idealny model
  • komputerymarkowe.pl