Prudnik24

We wrześniu Memoriał im. Stanisława Szozdy

We wrześniu Memoriał im. Stanisława Szozdy
Maj 06
08:38 2014
kolarze

fot. freeimages.com

Zapowiadany Memoriał im. Stanisława Szozdy dojdzie do skutku. Impreza, której inicjatorami byli syn i jeden z przyjaciół tego wybitnego kolarza, odbędzie się 21 września w naszym mieście, co zostało już potwierdzone na oficjalnej stronie internetowej Polskiego Związku Kolarskiego. 

Wyścig ma w zamyśle organizatorów stać się corocznym wydarzeniem, upamiętniającym postać Stanisława Szozdy, który przez wiele lat mieszkał w naszym mieście, gdzie m.in. prowadził kantor.

Pomysłowi od początku przychylne były władze Prudnika.

Społeczność prudnicka powinna mieć prawa do organizacji tego memoriału. Staszek był zawodnikiem światowego pokroju. W związku z tym zapędy innych organizatorów będą pewnie takie, żeby sobie „przylepić” jego nazwisko, jako memoriał, gdzieś tam w kraju, czy gdzie indziej. Jednak pierwszeństwo powinno należeć do Prudnika – powiedział w rozmowie z Radiem Opole Marek Truchan, członek zarządu Polskiego Związku Kolarskiego.

Burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych zadeklarował już wsparcie finansowe dla inicjatywy, pomoc w organizacji memoriału zapowiedział także Polski Związek Kolarski. Władze Prudnika zdecydowały, że wyścig przybierze formę kryterium ulicznego, ze względu na jego widowiskowość. Będzie się on odbywał na jednokilometrowej pętli, a zmagania zawodników obejmą kolarzy w kilku kategoriach wiekowych.

Jak podkreśla Marek Truchan jest szansa, że wyścig ten zostanie zgłoszony do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej, co zapewniłoby udział w nim ekip międzynarodowych.     

Stanisław Szozda to mistrz świata, dwukrotny wicemistrz olimpijski, zwycięzca Wyścigu Pokoju i Tour de Pologne, jeden z najbardziej utytułowanych polskich kolarzy w historii. Zmarły w ubiegłym roku sportowiec karierę rozpoczynał w LKS Zarzewie Prudnik. Wybitny prudniczanin spoczywa we Wrocławiu na Cmentarzu Osobowickim w Alei Zasłużonych. 

Gazeta Prudnik24 – numer 121

Reklama

Reklama

ReklamyFacebook

Komentarze

Luk

Próg może i zwiększa bezpieczenstwo ale za to może pogorszyć zdrowie. Mianowicie auta hamujące...

Starostwo informuje w internecie a oznakowania brak. 14.11.2017 większość kierowców musiała zawracać spod wiaduktu...

Dla takich tekstów lubie czytac ten portal...

Dla takich tekstów lubie czytac ta strone...

  • potencja przegląd środków na potencję nie masz już dwudziestu lat ślinisz się widok nagiego biustu i wrażenie że seks przestał