Prudnik24

II Nyski Rajd Trekingowy

Maj 08
11:09 2014

II_nyski_rajdLokalna Organizacja Turystyczna „Na jednej Łodzi” we współpracy ze Starostwem Nyskim oraz lokalnymi sponsorami zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w II Nyskim Rajdzie Pieszym „Śladami Księstwa Nyskiego”, który odbędzie się 17 maja 2014 r. Wyjścia z Bastionu Św. Jadwigi w Nysie w godzinach 6.00-13.00.

W I rajdzie udział wzięło ponad 200 osób. W tym roku liczymy na jeszcze większe zainteresowanie naszą imprezą. Rajd polega na przejściu wybranej przez siebie trasy. W tym roku proponujemy do wyboru trasy o długości 8, 25, 40 i 50 kilometrów. Na całej długości tras będą rozmieszczone punkty kontrolne, na których uczestnik będzie zdobywał pieczątki. Potwierdzeniem przejścia całego rajdu jest zdobycie kompletu pieczątek i okazanie ich na mecie.

W przypadku najkrótszej trasy – 8 km, obowiązują zasady gry miejskiej, które są zawarte w osobnym regulaminie. Trasy trekkingowe zostały tak pomyślane i ułożone, aby ukazywać piękno krajobrazu i atrakcje dawnego Księstwa Nyskiego.

Księstwo Nyskie powstało oficjalnie w 1290 roku, kiedy to książę Henryk IV Probus dał biskupom prawo książęce nad tymi ziemiami. Nysa nabrała innego charakteru i zaczęła się bardzo szybko rozwijać. Koniec Księstwa przypada na rok 1810, kiedy to nastąpiła sekularyzacja dóbr kościelnych – czyli zagarnięcie majątku kościelnego przez Prusaków. Na trasie naszego rajdu odnajdą Państwo mnóstwo pamiątek, reliktów związanych z biskupim panowaniem na tych ziemiach i będzie to ciekawy sposób na zabawę połączony z edukacją historyczną.

Więcej informacji odnośnie rajdu można uzyskać pod numerem telefonu: 691 342 595

(źródło: NDK Nysa)

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 120

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

PPS

Fajnie że jest jakiś pomysł na funkcjonowanie szpitala ale czy to dobry kierunek... Zdecydowanie nie!...

Nareszcie coś się dzieje........

Niby dobre miejsce na taka inwestycje ale z drugiej strony co to za centrum przesiadkowe...

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...