Prudnik24

Prudnicki łucznik wicemistrzem Europy!

Prudnicki łucznik wicemistrzem Europy!
Maj 28
09:57 2014

Kasper Helbin (na zdjęciu w środku) zdobył srebrny medal w drużynie, podczas łuczniczych Mistrzostw Europy Juniorów, które w minionym tygodniu rozgrywane były w słoweńskiej Ljubljanie.

Młody łucznik Obuwnika Prudnik razem z reprezentacyjnymi kolegami: Kacprem Szułkowskim i Rafałem Wójcikiem, zdobył srebro na Mistrzostwach Europy. Reprezentanci Polski w 1/8 finału pokonali Włochów 6:2, następnie ekipę Rosjan 6:0, a o awansie do finału zadecydować miał pojedynek z Mołdawią. Biało-czerwoni zwyciężyli w tym pojedynku 5:1 i w finale spotkali się z Niemcami. Z tej potyczki zwycięsko wyszli nasi zachodni sąsiedzi, wygrywając 2:6 (55:49, 43:52, 54:53, 55:51).

Indywidualnie Kasper zajął 17 miejsce, w walce o 1/8 przegrywając z późniejszym Mistrzem Europy, Rosjaninem Bazarzhapovem 0:6 (27:29, 26:29, 25:26).

W zawodach uczestniczyła również klubowa koleżanka Helbina – Karolina Farasiewicz. Ona również zajęła indywidualnie 17 miejsce, natomiast w drużynie z Marleną Wejnerowską i Marią Chrostowską, w ćwierćfinale przegrały po barażu z Ukrainkami i odpadły z dalszej rywalizacji.

Gratulujemy!

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 107

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Złodziej teraz szuka wielu sposobów jak zarobić na życie więc wziął się za nietypowe działanie,...

dzień przed zakończeniem głosowanie-16 głosów, dzień zakończenia 275. Przypadek? Pf.Chłopcy koniecznie chcą skakać wyżej d&*%y....

Wygląda na to, że po prawej stronie jest ul Armii Krajowej, po lewej Szkolna, u...

Czego jest ten plan na zdjęciu? Coś nie kojarzę z planu żadnego miejsca w Prudniku,...