Prudnik24

Prudnicki łucznik wicemistrzem Europy!

Prudnicki łucznik wicemistrzem Europy!
Maj 28
09:57 2014

Kasper Helbin (na zdjęciu w środku) zdobył srebrny medal w drużynie, podczas łuczniczych Mistrzostw Europy Juniorów, które w minionym tygodniu rozgrywane były w słoweńskiej Ljubljanie.

Młody łucznik Obuwnika Prudnik razem z reprezentacyjnymi kolegami: Kacprem Szułkowskim i Rafałem Wójcikiem, zdobył srebro na Mistrzostwach Europy. Reprezentanci Polski w 1/8 finału pokonali Włochów 6:2, następnie ekipę Rosjan 6:0, a o awansie do finału zadecydować miał pojedynek z Mołdawią. Biało-czerwoni zwyciężyli w tym pojedynku 5:1 i w finale spotkali się z Niemcami. Z tej potyczki zwycięsko wyszli nasi zachodni sąsiedzi, wygrywając 2:6 (55:49, 43:52, 54:53, 55:51).

Indywidualnie Kasper zajął 17 miejsce, w walce o 1/8 przegrywając z późniejszym Mistrzem Europy, Rosjaninem Bazarzhapovem 0:6 (27:29, 26:29, 25:26).

W zawodach uczestniczyła również klubowa koleżanka Helbina – Karolina Farasiewicz. Ona również zajęła indywidualnie 17 miejsce, natomiast w drużynie z Marleną Wejnerowską i Marią Chrostowską, w ćwierćfinale przegrały po barażu z Ukrainkami i odpadły z dalszej rywalizacji.

Gratulujemy!

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 120

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

PPS

Fajnie że jest jakiś pomysł na funkcjonowanie szpitala ale czy to dobry kierunek... Zdecydowanie nie!...

Nareszcie coś się dzieje........

Niby dobre miejsce na taka inwestycje ale z drugiej strony co to za centrum przesiadkowe...

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...