Prudnik24

Policjanci tuż za podium

Policjanci tuż za podium
Czerwiec 03
10:05 2014

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu odbył się II etap eliminacji do II Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W zawodach wzięło udział 11 dwuosobowych drużyn. Reprezentujący prudnicką komendę starszy posterunkowy Grzegorz Rozembajger i posterunkowa Magdalena, zajęli wysokie 4 miejsce.

Do etapu wojewódzkiego dostali się funkcjonariusze, którzy w swoich powiatach wykazali się najszerszą wiedzą z zakresu pierwszej pomocy. Eliminacje rozpoczęły się testem wiedzy, po którym wszystkie drużyny przystąpiły do drugiego etapu. Każdy patrol miał do przeprowadzenia interwencję połączoną z udzielaniem pierwszej pomocy. Wszystkie drużyny były bardzo dobrze przygotowane, ale jak we wszystkich zawodach, zwycięzca był tylko jeden.

Na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna z Komendy Miejskiej Policji w Opolu, którą reprezentowali: sierż. sztab. Aleksander Rawski i st. sierż. Tomasz Drożak. Drugie miejsce zajęli policjanci z Kluczborka, a trzecie przypadło funkcjonariuszom z Namysłowa. Policjanci z Prudnika zajęli wysokie 4 miejsce.

Zwycięska drużyna będzie reprezentować województwo opolskie w III etapie zawodów, których finał odbędzie się w czerwcu w Szkole Policji w Słupsku. Wyróżnienia i gratulacje zwycięzcom złożył insp. Zbigniew Białostocki Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu.

(źródło: KPP Prudnik)

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 117

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....