Prudnik24

Piotr Bujak kandydatem na burmistrza Głogówka

Piotr Bujak kandydatem na burmistrza Głogówka
Czerwiec 11
08:31 2014

piotr_bujakPiotr Bujak, działacz społeczno-polityczny, któremu od lat bliskie są wszystkie sprawy związane z gminą Głogówek podjął decyzję o starcie w wyborach samorządowych, które odbędą się jesienią 2014 r. Będzie on ubiegał się o fotel burmistrza oraz równolegle o mandat radnego. Wystartuje z komitetu obywatelskiego, tworzonego oddolnie przez mieszkańców gminy Głogówek. Komitet jest już praktycznie uformowany.

Bujak mieszka w miejscowości Wróblin (gm. Głogówek), rodzinnej wsi wielkiego malarza Jana Cybisa. Ma 26. Lat, ukończył studia na kierunku politologia na Uniwersytecie Opolskim, obecnie na tejże uczelni się doktoryzuje w zakresie nauk o polityce. Pracuje jako specjalista ds. komunikacji społecznej w jednej z opolskich firm. Mieszkańcom Głogówka znany jest z krytycznego stosunku do obecnych władz, wyrażanego m.in. na łamach lokalnych i regionalnych mediów, poprzez swoją www (www.bujak.ugu.pl) a także bezpośrednio podczas sesji Rady Miasta. Piotr Bujak jest także inicjatorem kilku projektów uchwał (Żadna nie została podjęta przez Radę Miejską. Warto w tym miejscu nadmienić, że aktywność legislacyjna 15 radnych łącznie wynosi zero projektów uchwał wniesionych pod głosowanie), działaczem Komitetu na Rzecz Budowy Obwodnicy Głogówka, orędownikiem godnego uczczenia postaci Jana Cybisa oraz propagatorem wiedzy o gminie Głogówek. W 2013 r. jego własnym nakładem ukazała się publikacja „Źródło. Najwybitniejsze postacie związane z gminą Głogówek”. Była ona kolportowana bezpłatnie wśród mieszkańców gminy. Obecnie dostępna jest także on-line. Piotr Bujak to także autor artykułów naukowych, publikowanych w książkach i periodykach tak krajowych jak i zagranicznych.

Wśród motywów, które przesądziły o starcie Bujaka w walce o fotel burmistrza Głogówka znajdują się m.in. chęć przeciwdziałania dalszej marginalizacji w skali kraju, ale także województwa całej gminy Głogówek, potrzeba pilnej zmiany kursu gospodarczego gminy (przeciwdziałanie się dalszemu zadłużaniu gminy, konieczność stworzenia nowych bodźców rozwojowych dla przedsiębiorców, zmiany polityki fiskalnej), konieczność ograniczenia nadmiernych przywilejów władzy, która przez lata kryzysu nie potrafiła obniżyć swoich poborów oraz diet, a kupowała sobie jeszcze zabawki w postaci tabletów, zamiar przeciwdziałania chaosowi, który wytwarza obecna władza – vide. inwestycje takie jak targowisko miejskie, zamieszanie z uchwałą śmieciową i in.

Wśród haseł zawartych w programie Bujaka znajdują się m.in. powołanie spółki celowej, której zadaniem będzie pozyskiwanie i kompleksowa obsługa inwestorów gminy Głogówek, stworzenie kompleksowych mechanizmów zachęcających potencjalnych inwestorów, przekształcenie Zakładu Mienia Komunalnego w sp. z o.o., rozwój budownictwa komunalnego, przeciwdziałanie depopulacji i drenażowi umysłów (np. utworzenie specjalnego programu stypendialnego dla zdolnej młodzieży), powołanie Straży Gminnej, otwarcie co najmniej jednego przedszkola do godz. 17.00, tak aby wszyscy rodzice mogli odbierać z niego dzieci po pracy, kompleksowe rozwiązanie kwestii kanalizacji, utworzenie z Urzędu Miejskiego miejsca przyjaznego klientowi oraz redukcja deficytu budżetowego. Bujak zamierza kontynuować politykę Andrzeja Kałamarza w zakresie rewitalizacji, z tym, że oprócz zmurszałych fasad, zamierza rewitalizować także życie społeczne w gminie Głogówek, tak aby uczynić ją miejscem rzeczywiście – a nie tylko w materiałach reklamowych – przyjaznym do życia.

(informacja prasowa)

Gazeta Prudnik24 – numer 135

Reklama

 

 

 

 

 

 

 

Reklama

Reklamy

Facebook