Prudnik24

Postaw na pracę!

12 czerwca
08:13 2014

postaw_na_prace_plakatW jaki sposób pracodawcy mogą skorzystać zatrudniając osoby niepełnosprawne? Jakie mają prawa i obowiązki wobec niepełnosprawnych pracowników? Odpowiedzi na te pytania będzie można poznać już 17 czerwca w Prudniku podczas spotkania informacyjnego Postaw na pracę – otwórz się na pracowników z niepełnosprawnością, organizowanej przez Fundację Aktywizacja.

17 czerwca 2014 r. w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, przy ul. Kościuszki 55A odbędzie się spotkanie informacyjne Postaw na pracę – otwórz się na pracowników z niepełnosprawnością. Jego celem jest zwiększenie świadomości pracodawców w temacie zatrudniania osób z niepełnosprawnością. Ponadto uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać z porad ekspertów, m.in. prawnika – doradcy prawnego Fundacji. 

Głos w sprawie zatrudniania osób niepełnosprawnych zabiorą m.in.: Teresa Małkowska – Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności, Anna Sękowska – doradca ds. osób niepełnosprawnych, PCPR Prudnik, Agnieszka Czapiga – Doradca zawodowy, pośredni pracy, Fundacja Aktywizacja, Mateusz Gruntowski – Aplikant radcowski, doradca prawny, Fundacja Aktywizacja. 

Wydarzenie organizowane jest w ramach ogólnopolskiego projektu Wsparcie środowiska osób niepełnosprawnych z terenów wiejskich i małomiasteczkowych, realizowanego przez Fundację Aktywizacja w partnerstwie z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Będzie to jedno z cyklu 50 spotkań z pracodawcami, które odbędą się na terenie całej Polski. Ich celem jest promowanie i wzmacnianie pozytywnego wizerunku osób z niepełnosprawnością jako wartościowych i dobrze wykwalifikowanych pracowników. 

Projekt został objęty patronatem honorowym Rzecznika Praw Obywatelskich, Ireny Lipowicz.

Gazeta Prudnik24 – numer 183

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook