Prudnik24

Ściana już nie szpeci

Ściana już nie szpeci
Czerwiec 16
14:00 2014

W ostatnim czasie prudniczanie mogli śledzić prace remontowe, jakie objęły elewację zachodniej ściany budynku Ratusza, na którą pada wzrok każdego, kto uczestniczy w organizowanych na Rynku wydarzeniach. Jak dowiedzieliśmy się od dyrektora Zarządu Budynków Komunalnych, Zdzisława Pikuły, to właśnie jej – co tu ukrywać – szpetny wygląd wpłynął na podjęcie przez burmistrza decyzji o remoncie.

Ściana ta ma służyć reklamom imprez, jakie zagoszczą na prudnickim Rynku. Myślę, że efekt prac jest bardzo dobry – mówi naszej redakcji Zdzisław Pikuła. Według jego słów, ten remont to efekt już kilkuletnich, wspólnych zabiegów ZBK i prudnickiego TBS-u o poprawienie estetyki Prudnika.

Poprawę widać w każdej części miasta, począwszy od Piastowskiej, a skończywszy na Rynku, gdzie jeszcze niedawno wspólnoty uważały, że nie jest im to potrzebne. Dzisiaj widać, że system myślenia się zmienił – komentuje dyrektor Pikuła.

Tymczasem kolejne plany remontowe ZBK już czekają na realizację. W tym tygodniu mają się rozpocząć prace, których celem będzie poprawa wyglądu elewacji budynków handlowych przy ulicy Starej 3. Nieco większy „kaliber” to z kolei zabezpieczenie kamienic przy ulicy Chrobrego 16 i 18, które, jak mówi Zdzisław Pikuła, „siadają i się rozchodzą”, czego przyczyn należy szukać w powodziach, zwłaszcza tej z 1997 roku.

–  W oparciu o dokumentację zamierzamy je sklamrować i zabezpieczyć, żeby nie było tam katastrofy w najbliższych latach – tłumaczy nasz rozmówca.  – To pokazuje, że nie pracujemy tylko nad estetyką, ale mamy też na uwadze zagrożenia techniczne, zwłaszcza tam, gdzie efekty powodzi ujawniają się dopiero po latach.

Dyrektor Pikuła zapowiada, że w nieodległej przyszłości remonty mają objąć również niektóre budynki na ulicy Szkolnej i Młyńskiej. W tym miejscu warto odnotować, że trwa remont elewacji jednej z kamienic położonej na pierwszej z wymienionych ulic – Szkolnej 5. Tam administratorem jest Zakład Wodociągów i Kanalizacji z Białej.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 115

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....

Tak od jakiegoś czasu mieszka się koszmarnie , podobna sytuacja miała miejsce na Morcinka i...

Pewnie sami się boją...