Prudnik24

Udane zakończenie sezonu

Czerwiec 20
17:02 2014

pogon-herbW ostatniej kolejce Saltex IV ligi Pogoń Prudnik nie dała szans beniaminkowi z Brzegu i pewnie wygrała przed własną publicznością 4:0. Tym zwycięstwem biało-niebiescy przypieczętowali ósme miejsce w tabeli.

Po wygranej ze Starowicami 2:3 prudnicki klub zapewnił sobie utrzymanie w lidze i w meczu ze Stalą Brzeg miał godnie zakończyć sezon na własnym stadionie. Pomimo sporych problemów kadrowych trener Przybylski wystawił mocną jedenastkę, co oznaczało, że biało-niebiescy nie odpuszczą ostatniego meczu.

Mecz rozpoczął się od spokojnej gry gospodarzy, którzy chcieli sprawdzić w jakiej dyspozycji znajduję się linia obrony Stali. Testowanie nie trwało długo, bo już w dziewiątej minucie wynik spotkania otworzył będący w świetnej dyspozycji Surma. Strata bramki nie podziałała motywująco na gości, którzy w dalszym ciągu nie potrafili zbudować składnych akcji. Natomiast Pogoń była wyraźnie „w gazie” i po ośmiu minutach Rudzki podwyższył na 2:0. Przez resztę drugiej połowy tempo wyraźnie zwolniło, jakby obie drużyny czekały na zejście do szatni.

Po zmianie stron śmielej zaatakowali goście, ale ich ataki zwykle kończyły się przed polem karnym. Jak już udało się piłkarzom Stali dojść do pozycji strzeleckiej, to na posterunku stał Roskosz. Po chwilowej regeneracji sił, za strzelanie bramek ponownie zabrali się biało-niebiescy. W 64 minucie zamieszanie w polu karnym wykorzystał Cajzner, natomiast w końcówce spotkania drugiego gola na swoim koncie zapisał, wykorzystując kontrę, Rudzki.

Saltex IV ligę wygrywa drużyna z Ozimka i wraz ze Skalnikiem Gracze awansuje do III ligi. Z czwartoligowymi rozgrywkami żegnają się natomiast: Naprzód Jemielnica, GLKS Kietrz, Otmęt Krapkowice, MKS Gogolin, LZS Starowice i TOR Dobrzeń Wielki (pozostanie w lidze jeśli Odra Wodzisław zrezygnuje z obecnej licencji).

Decyzją Opolskiego Związku Piłki Nożnej Saltex IV liga na najbliższe dwa sezony zostanie rozszerzona z 16 do 18 zespołów, co automatycznie zmniejszyło liczbę spadkowiczów z 8 do 6. W najbliższym sezonie będziemy mogli oglądać w IV lidze dwie drużyny reprezentujące powiat prudnicki. Do Pogoni dołączyła bowiem Racławia Racławice Śląskie, która pewnie wygrała II grupę ligi okręgowej. Oprócz Racławii z ligi okręgowej do wyższej klasy rozgrywkowej awansowały: Victoria Chróścice, LZS Mechnice i Porawie Większyce. Natomiast z III ligi spadły: Czarni Otmuchów, Polonia Głubczyce, Start Namysłów, Piast Strzelce Opolskie, LZS Piotrówka i Odra Wodzisław Śląski.

Pogoń Prudnik – Stal Brzeg 4:0
Surma (9’), Rudzki (17’, 85’), Cajzner (64’).