Prudnik24

Umowa o współpracy podpisana

Umowa o współpracy podpisana
Czerwiec 26
10:45 2014

Prudnickie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ma nowego partnera. Po Politechnice Opolskiej, z którą współpracę nawiązano w 2011 roku, będzie nim Nadvirniańskie Kolegium Narodowego Uniwersytetu Transportu z Ukrainy. Uroczystość podpisania stosownych dokumentów miała miejsce 6 czerwca w sali konferencyjnej Powiatowego Centrum Kształcenia Praktycznego.  

Gości z Ukrainy powitała delegacja z dyrektorem CKZiU na czele – Wiesławem Kopterskim. Poza nim obecni byli także m.in. starosta powiatu prudnickiego Radosław Roszkowski, jego zastępca Józef Skiba i  burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych. Przed oficjalnym podpisaniem dokumentów o współpracy przedstawiciele Nadvirniańskiego Kolegium Narodowego Uniwersytetu Transportu mogli  zwiedzić poszczególne pracownie zaopatrzone w nowoczesny sprzęt, a nawet przetestować niektóre urządzenia. Prezentacja wypadła bardzo korzystnie.

Zapytaliśmy starostę prudnickiego Radosława Roszkowskiego o najważniejsze cele współpracy.

Przede wszystkim chodzi o wymianę młodzieży, tak jak to się odbywa choćby w przypadku Liceum Ogólnokształcącego nr 1 – informuje sternik powiatu. –  Tego typu działania miały już miejsce, rok temu gościli u nas Ukraińcy z Nadwórnej, którzy mieszkali w rodzinach zaprzyjaźnionej młodzieży z Prudnika. Jesienią ubiegłego roku miało dojść do rewizyty, niemniej wydarzenia na Ukrainie to uniemożliwiły. 

Starosta chwali też nadwórniańską szkołę.

Oglądaliśmy ich film promocyjny, mają wspaniałe obiekty i ciekawe kierunki nauczania, pasujące do tych, jakie oferuje nasza placówka. Poza wymianą młodzieży, liczymy też na kontakty nauczyciel i dyrekcji. Może udałoby się realizować wspólne programy unijne. Jest też szansa, że kolejni partnerzy mogą chcieć dołączyć do tego współdziałania. 

Jak zaznacza nasz rozmówca, inicjatywa nawiązania współpracy wyszła od strony ukraińskiej.

Myślę, że taką rękę, wyciągniętą przez stronę ukraińską, celem współpracy szkół, należało uścisnąć i współpracę zawrzeć. To inwestycja w lepszą, europejską przyszłość obu narodów  – kończy starosta.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 118

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....