Prudnik24

Nasi górą w Otmuchowie

Nasi górą w Otmuchowie
Lipiec 24
09:56 2014

Podczas tegorocznej edycji Lata Kwiatów w Otmuchowie po raz kolejny rozegrano turniej streetball’a. W kategorii gimnazjum wystartowała trójka uczniów Publicznego Gimnazjum nr 1 oraz reprezentantów Smyka Prudnika. Start był bardzo udany, bo prudnicka trójka była niepokonana w swojej kategorii.

Przemysław Drążyk, Jakub Górka i Łukasza Kukułka znają się z gimnazjum, dodatkowo od 3 lat trenują razem w prudnickimi Smyku pod okiem Bartosza Trytka. Zgranie, jakie zdobyli po wielu treningach i wspólnych meczach, zaprocentowało podczas streetball’owego turnieju w Otmuchowie. 

Byłem tam już dwa razy, a w tym roku postanowiłem dać znać kolegom, wsiedliśmy do pociągu i okazaliśmy się najlepsi – mówi Jakub Górka.

By zdobyć pierwsze miejsce, trzeba było wygrać z dwoma drużynami. Prudniczanie w pierwszym pojedynku nie pozostawili wątpliwości, że są lepsi od Blood Brothers, których pokonali 17:5. 

Trudniej było z To dla hecy, drużyna ta składa się z chłopaków, którzy grają w otmuchowskim odpowiedniku Smyka, są również o jeden rocznik wyżej – wyjaśniał Łukasz Kukułka. Ostatecznie prudnicka trójka wygrała 9:7 i zdobyła pierwsze miejsce.

Spory sukces osiągnął także Przemysław Drążyk, który zwyciężył konkurs rzutów za trzy punkty. 

Rywalizowałem z 10 innymi zawodnikami. Było 5 rzutów z różnych pozycji. W Finale zwyciężyłem po dogrywce – wspomniał Przemysław Drążyk.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

About Author

Jarosław Szóstka

Jarosław Szóstka

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 107

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Złodziej teraz szuka wielu sposobów jak zarobić na życie więc wziął się za nietypowe działanie,...

dzień przed zakończeniem głosowanie-16 głosów, dzień zakończenia 275. Przypadek? Pf.Chłopcy koniecznie chcą skakać wyżej d&*%y....

Wygląda na to, że po prawej stronie jest ul Armii Krajowej, po lewej Szkolna, u...

Czego jest ten plan na zdjęciu? Coś nie kojarzę z planu żadnego miejsca w Prudniku,...