Prudnik24

Mamy nowych mistrzów

28 lipca
12:36 2014

rzemioslo_cechKolejni uczestnicy szkoleń rzemieślniczych przeprowadzonych przez prudnicki Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców, odebrali dyplomy mistrzowskie. 

Szkolenia, które wprowadza w życie prudnicki cech, odbywają się w ramach projektu pod nazwą „Inwestycje Pod Klucz drogą do przetrwania firm budowlanych w ramach spowolnienia gospodarczego”. Uczestnicy, którzy w piątek 11 lipca odebrali dyplomy mistrzowskie, uzyskali je w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Wcześniej odbyły się z kolei kursy dla operatorów wózków jezdniowych z napędem silnikowym i monterów suchej zabudowy.

W lipcu odbędą się kolejne kursy – przekazał naszej gazecie dyrektor prudnickiego cechu Zbigniew Lachowicz. – Obejmą one zawody montera rusztowań i murarza. Weźmie w nich udział 16 osób z powiatu prudnickiego. 

Nadmieńmy, że liczba wszystkich osób, które skorzystały, bądź też skorzystają ze szkoleń, oscyluje w granicach setki. Szkolenia są finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego. Prudnicki cech jest jedynym na Opolszczyźnie, który samodzielnie prowadzi takie kursy.  Egzaminy mistrzowskie przeprowadzane są przed specjalną komisją Izby Rzemieślniczej w Opolu i honorowane w całej Europie, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Lista osób, które uzyskały dyplomy:
1. Jan Neugebauer (Dębina)
2. Tomasz Neugebauer (Śmicz)
3. Andrzej Polak (Głogówek)
4. Andrzej Blaszczyk (Głogówek)
5. Dariusz Poremba (Głogówek)
6. Sylwester Liput (Głogówek)
7. Marcin Łyko (Głogówek)
8. Andrzej Lazar (Reńska Wieś)
9. Hubert Jenderek (Reńska Wieś)
10. Jerzy Sobel (Cisek)
11. Włodzimierz Głogowski (Kędzierzyn-Koźle)
12. Adrian Zbroja (Poborszów)
13. Łukasz Operskalski (Kamionka)
14. Artur Przezdzing (Niezdrowice)
15. Marcin Matysek (Zakrzów Turawski)

Gazeta Prudnik24 – numer 183

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook

drzwi lublin
  • Witamy Państwa na stronie firmy Astra Lublin, gdzie znajdziecie niezwykle szeroką ofertę obejmującą produkty stolarki drzwiowej oraz okiennej.
  • oknadrzwi-lublin.pl