Prudnik24

Derby dla Racławii

Sierpień 11
16:51 2014

Drużyna z Racławic Śląskich nie dała szans Pogoni Prudnik i wygrała 3:1 na starcie Saltex IV ligi.

Spotkanie stanowiło nie lada gratkę dla kibiców lokalnej piłki, bo po raz pierwszy od dłuższego czasu mamy szansę oglądać dwie drużyny z ziemi prudnickiej grające na szczeblu IV ligi. Jednak mało brakowało, a spotkanie zostałby przełożone na inny termin. Dziesięć minut przed pierwszym gwizdkiem nad Racławicami przeszła burza. Służby porządkowe wraz ze strażą pożarną doprowadziły jednak murawę do porządku i z 15 minutowym opóźnieniem można było rozpocząć spotkanie.

Pierwsza połowa zaczęła się od wymiany akcji, ale od razu widać było, że piłkarze Racławii są wyraźnie szybsi od biało-niebieskich. Początkowo to Pogoń dłużej grała piłką i miała kilka okazji ze stałych fragmentów gry, ale minuta po minucie przewagę zdobywali gospodarze. W 22 minucie piłka po wrzutce trafia w pole karne Pogoni. Roskosz obronił strzał Bielaka, ale przy dobitce nie miał już szans. Beniaminek IV ligi wyszedł na prowadzenie i nie zwalniał tempa. Biało-niebiescy nie potrafili wyjść poza swoją połowę, a gdyby nie dobra postawa prudnickiego golkipera, wynik byłby o wiele wyższy. Bramkarz Pogoni dwoił się i troił, ale nie mógł wiele zaradzić w sytuacji z 31 minuty. Piłka po dośrodkowaniu trafiła prosto na głowę niekrytego Tomasza Hajduka, który bez problemów umieścił ją w siatce.

Po stracie dwóch bramek Pogoń starała się złapać kontakt, ale swoje sytuacje zmarnowali Dziwisz i Rewucki. Skuteczni byli tego dnia gospodarze, którzy jeszcze przed przerwą podwyższyli wynik spotkania na 3:0, a pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Dariusz Hajduk.

Zmiana stron nie zmieniła obrazu gry. W dalszym ciągu problemy z rozegraniem akcji mieli goście, natomiast Racławia potrafiła przedostać się pod pole karne rywali wymieniając trzy, cztery podania. Wysokie prowadzenie sprawiło, że miejscowi postawili na kontratak i szczelną obronę. Co prawda kilka razy piłkarze Pogoni stworzyli sobie dogodne sytuacje, ale defensywa gospodarzy grała w sobotę bardzo dobre spotkanie.

W 59 minucie najbliższej strzelenia kontaktowej bramki dla biało-niebieskich był Rudzki, jednak piłka po jego strzale minęła bramkę. Po tej sytuacji na boisku było dużo walki, czego skutkiem były spora liczba żółtych kartek pokazana przez sędziego. Najlepszą sytuację w meczu goście stworzyli dopiero w doliczonym czasie gry, kiedy to podanie otrzymał Surma i strzałem z bliskiej odległości pokonał bramkarza Racławic Śląskich, zdobywając dla prudnickiej Pogoni honorową bramkę.

3 punkty zostały w Racławicach Śląskich, a Pogoń wróciła do Prudnika z niczym. Beniaminek pokazał, że na swoim boisku będzie groźny. W następnej kolejce rozegranej 16 sierpnia, Racławię czeka wyjazd do Brzegu, natomiast Pogoń podejmie u siebie Orła Źlinice.

LKS Racławia – Pogoń Prudnik 3:1
Bielak (22′), Hajduk T. (31′), Hajduk D. (45′) – Surma (90′)