Prudnik24

Memoriał na ulicach miasta

Memoriał na ulicach miasta
Sierpień 11
10:53 2014

kolarze21 września na ulicach Prudnika dojdzie do kolarskiej rywalizacji w ramach I Memoriału im. Stanisława Szozdy. 

Wyścig będzie rozgrywany na zasadach kryterium ulicznego. I Memoriał Stanisława Szozdy został już wpisany do oficjalnego kalendarza Polskiego Związku Kolarskiego.

Dzięki wpisaniu do kalendarza imprez, ranga Memoriału znacznie wzrośnie. Liczmy na obecność wielu aktywnych zawodników i przyjaciół Stanisława Szozdy z czasów jego kolarskiej kariery. Wielu z nich zapowiedziało swoją obecność już 20 września, kiedy to odbędzie się oficjalne odsłonięcie pomnika Stanisława Szozdy przy ul. Kościuszki – mówi dyrektor prudnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Marek Krajewski.

Zawodnicy zmagania rozpoczną na prudnickim Rynku. Start i meta zostaną umiejscowione na wysokości restauracji Concordia. Następnie kolarze przejadą przez Pl. Zamkowy i ul. Piastowską. Przy Pl. Wolności zawodnicy skręcą w ul. Kościuszki, którą będą się kierować aż do ul. Ratuszowej i powrotnego wjazdu na Rynek. Długość jednego okrążenia wyniesie około 2 km.

Zasady kryterium ulicznego w kilku punktach różnią się od zwykłego wyścigu szosowego. Po pierwsze wyścig uliczny odbywa się na krótszym dystansie, zwykle maksymalna długość to 5 km, a w przypadku prudnickiego wyścigu będą to 2 km. Zawodnik, aby wygrać kryterium, potrzebuje najszybciej przejechać wszystkie okrążenia, zwane rundami i nie może zostać zdublowanym. Wyścigi uliczne premiują zawodników o dobrej technice, którzy umiejętnie pokonują zakręty i potrafią zrywać się do szybkich ataków.

Według oficjalnej informacji na stronie PZKol rywalizacja odbędzie się w trzech kategoriach – dwóch męskich i jednej kobiecej.

I Memoriał Stanisława Szozdy będzie wydarzeniem zorganizowanym bardzo profesjonalnie. Kilka kategorii spowoduje, że cała impreza potrwa dłużej. Jest spora szansa, że kryterium będzie odbywało się rokrocznie – tłumaczy Marek Krajewski.

(fot. sxc)

Gazeta Prudnik24 – numer 135

Reklama

 

 

 

 

 

 

 

Reklama

Reklamy

Facebook