Prudnik24

Memoriał na ulicach miasta

Memoriał na ulicach miasta
Sierpień 11
10:53 2014

kolarze21 września na ulicach Prudnika dojdzie do kolarskiej rywalizacji w ramach I Memoriału im. Stanisława Szozdy. 

Wyścig będzie rozgrywany na zasadach kryterium ulicznego. I Memoriał Stanisława Szozdy został już wpisany do oficjalnego kalendarza Polskiego Związku Kolarskiego.

Dzięki wpisaniu do kalendarza imprez, ranga Memoriału znacznie wzrośnie. Liczmy na obecność wielu aktywnych zawodników i przyjaciół Stanisława Szozdy z czasów jego kolarskiej kariery. Wielu z nich zapowiedziało swoją obecność już 20 września, kiedy to odbędzie się oficjalne odsłonięcie pomnika Stanisława Szozdy przy ul. Kościuszki – mówi dyrektor prudnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Marek Krajewski.

Zawodnicy zmagania rozpoczną na prudnickim Rynku. Start i meta zostaną umiejscowione na wysokości restauracji Concordia. Następnie kolarze przejadą przez Pl. Zamkowy i ul. Piastowską. Przy Pl. Wolności zawodnicy skręcą w ul. Kościuszki, którą będą się kierować aż do ul. Ratuszowej i powrotnego wjazdu na Rynek. Długość jednego okrążenia wyniesie około 2 km.

Zasady kryterium ulicznego w kilku punktach różnią się od zwykłego wyścigu szosowego. Po pierwsze wyścig uliczny odbywa się na krótszym dystansie, zwykle maksymalna długość to 5 km, a w przypadku prudnickiego wyścigu będą to 2 km. Zawodnik, aby wygrać kryterium, potrzebuje najszybciej przejechać wszystkie okrążenia, zwane rundami i nie może zostać zdublowanym. Wyścigi uliczne premiują zawodników o dobrej technice, którzy umiejętnie pokonują zakręty i potrafią zrywać się do szybkich ataków.

Według oficjalnej informacji na stronie PZKol rywalizacja odbędzie się w trzech kategoriach – dwóch męskich i jednej kobiecej.

I Memoriał Stanisława Szozdy będzie wydarzeniem zorganizowanym bardzo profesjonalnie. Kilka kategorii spowoduje, że cała impreza potrwa dłużej. Jest spora szansa, że kryterium będzie odbywało się rokrocznie – tłumaczy Marek Krajewski.

(fot. sxc)

Gazeta Prudnik24 – numer 124

Reklama

Reklama

Reklamy





Facebook

Komentarze

Art. 13. 1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz,...

Moje stwierdzenie będzie bardzo przykre ale powodowane własnymi doświadczeniami. Wszystkie sprawy będą umorzone z...

Xyz

Ludzie maja pilnować swoich aut ? A od czego mamy policję !? Czy naprawdę...

kurwa kamere macie! psy!...