Prudnik24

OSiR: Siatkówka plażowa po raz drugi

OSiR: Siatkówka plażowa po raz drugi
Sierpień 28
13:03 2014

Drugi wakacyjny Turniej Siatkówki Plażowej odbył się w sobotę 23 sierpnia na prudnickim kąpielisku przy ul. Zwycięstwa. Tym razem rywalizowały w nim drużyny męskie oraz miksty.

– Do rozgrywek zgłosiło się łącznie 10 par, z czego 7 w kategorii par męskich i 3 w kategorii par mieszanych. W kategorii mężczyzn zespoły podzielono na dwie grupy, w których rozgrywki toczyły się w systemie „każdy z każdym”. Zwycięzcy grup oraz zdobywcy drugich miejsc grali następnie o miejsca na podium turnieju. W kategorii mikstów rywalizowano również w systemie „każdy z każdym” i już na tym poziomie zespoły walczyły między sobą o zwycięstwo w imprezie – mówi Mateusz Trybuła z prudnickiego OSiR-u, organizator turnieju.

W rywalizacji mikstów najlepiej poradziła sobie para Monika Łukaszów/Mateusz Mroczka, wygrywając oba spotkania bez straty seta. Na miejscu drugim, z jedną porażką, uplasowała się para Justyna Hebda/Sebastian Kubatek, która zwyciężyła w meczu z parą Stefania Kowalczuk/Paweł Himel.

W kategorii mężczyzn najlepsi w grupie A okazali się Mateusz Mroczka i Kamil Lubaszka, wyprzedzając parę Łukasz Proszek/Tomasz Mięczakowski. W grupie B pierwsze miejsce –  zajęli Przemysław Raubo i Krystian Blot przed drugimi Michałem Begejem i Pawłem Mazurem. 

Pary Proszek/Mięczakowski i Begej/Mazur rozegrały następnie spotkanie o trzecie miejsce, w którym lepsi byli Michał Begej i Paweł Mazur, zapewniając sobie miejsce na podium imprezy. W meczu finałowym para Mroczka/Lubaszka musiała uznać wyższość przyjezdnej pary z Kędzierzyna-Koźla – Przemysław Raubo i Krystian Blot pokonali prudnicki zespół, wygrywając tym samym cały turniej. Dodajmy, że wcześniej w rozgrywkach grupowych wygrali oni wszystkie mecze, nie tracąc seta.

– Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował dla najlepszych zespołów obu kategorii nagrody rzeczowe w postaci odtwarzaczy MP3, pamięci przenośnych oraz słuchawek, zapewnił również napoje chłodzące. Nad prawidłowym przebiegiem spotkań czuwali sędziowie: Kamil Lubaszka oraz Paweł Marczyński – dodaje Mateusz Trybuła.

Nam pozostaje natomiast pogratulować zwycięzcom.

About Author

Boguslaw Zator

Boguslaw Zator

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 107

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Złodziej teraz szuka wielu sposobów jak zarobić na życie więc wziął się za nietypowe działanie,...

dzień przed zakończeniem głosowanie-16 głosów, dzień zakończenia 275. Przypadek? Pf.Chłopcy koniecznie chcą skakać wyżej d&*%y....

Wygląda na to, że po prawej stronie jest ul Armii Krajowej, po lewej Szkolna, u...

Czego jest ten plan na zdjęciu? Coś nie kojarzę z planu żadnego miejsca w Prudniku,...

instella
  • gru wpis do krajowego rejestru sądowego krs opublikowany w monitorze sądowym i gospodarczym msig nr z
  • meredit.pl