Prudnik24

OSiR: Siatkówka plażowa po raz drugi

OSiR: Siatkówka plażowa po raz drugi
Sierpień 28
13:03 2014

Drugi wakacyjny Turniej Siatkówki Plażowej odbył się w sobotę 23 sierpnia na prudnickim kąpielisku przy ul. Zwycięstwa. Tym razem rywalizowały w nim drużyny męskie oraz miksty.

– Do rozgrywek zgłosiło się łącznie 10 par, z czego 7 w kategorii par męskich i 3 w kategorii par mieszanych. W kategorii mężczyzn zespoły podzielono na dwie grupy, w których rozgrywki toczyły się w systemie „każdy z każdym”. Zwycięzcy grup oraz zdobywcy drugich miejsc grali następnie o miejsca na podium turnieju. W kategorii mikstów rywalizowano również w systemie „każdy z każdym” i już na tym poziomie zespoły walczyły między sobą o zwycięstwo w imprezie – mówi Mateusz Trybuła z prudnickiego OSiR-u, organizator turnieju.

W rywalizacji mikstów najlepiej poradziła sobie para Monika Łukaszów/Mateusz Mroczka, wygrywając oba spotkania bez straty seta. Na miejscu drugim, z jedną porażką, uplasowała się para Justyna Hebda/Sebastian Kubatek, która zwyciężyła w meczu z parą Stefania Kowalczuk/Paweł Himel.

W kategorii mężczyzn najlepsi w grupie A okazali się Mateusz Mroczka i Kamil Lubaszka, wyprzedzając parę Łukasz Proszek/Tomasz Mięczakowski. W grupie B pierwsze miejsce –  zajęli Przemysław Raubo i Krystian Blot przed drugimi Michałem Begejem i Pawłem Mazurem. 

Pary Proszek/Mięczakowski i Begej/Mazur rozegrały następnie spotkanie o trzecie miejsce, w którym lepsi byli Michał Begej i Paweł Mazur, zapewniając sobie miejsce na podium imprezy. W meczu finałowym para Mroczka/Lubaszka musiała uznać wyższość przyjezdnej pary z Kędzierzyna-Koźla – Przemysław Raubo i Krystian Blot pokonali prudnicki zespół, wygrywając tym samym cały turniej. Dodajmy, że wcześniej w rozgrywkach grupowych wygrali oni wszystkie mecze, nie tracąc seta.

– Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował dla najlepszych zespołów obu kategorii nagrody rzeczowe w postaci odtwarzaczy MP3, pamięci przenośnych oraz słuchawek, zapewnił również napoje chłodzące. Nad prawidłowym przebiegiem spotkań czuwali sędziowie: Kamil Lubaszka oraz Paweł Marczyński – dodaje Mateusz Trybuła.

Nam pozostaje natomiast pogratulować zwycięzcom.

Gazeta Prudnik24 – numer 123

Reklama

Reklama

Reklamy

Facebook

Komentarze

Art. 13. 1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz,...

Moje stwierdzenie będzie bardzo przykre ale powodowane własnymi doświadczeniami. Wszystkie sprawy będą umorzone z...

Xyz

Ludzie maja pilnować swoich aut ? A od czego mamy policję !? Czy naprawdę...

kurwa kamere macie! psy!...