Prudnik24

Piłka nożna: Pogoń Prudnik – LZS Piotrówka 0:1

Piłka nożna: Pogoń Prudnik – LZS Piotrówka 0:1
06 września
20:51 2014

W 6 kolejce Saltex IV ligi do Prudnika zawitała drużyna z Piotrówki. LZS w poprzednim sezonie grał w III lidze i pokazał, że organizacją i jakością gry przewyższa większość drużyn, które występują w IV lidze, ale na tle Piotrówki biało-niebiescy wypadli naprawdę korzystnie i ostateczny wynik 0:1 mógł wyglądać inaczej.

Pogoń Prudnik powróciła na własne boisko po znaczącym zwycięstwie nad Chemikiem Kędzierzyn-Koźle. Biało-niebiescy wygrali 1:3 i wywieźli z trudnego terenu cenne trzy punkty. Wygrana pozwoliła Pogoni awansować na 10 miejsce w tabeli. Natomiast LZS Piotrówka miała za sobą serię trzech zwycięstw z rzędu i po słabym starcie powoli rozpoczęła marsz w górę tabeli, zajmując obecnie 5 miejsce.

Wartym uwagi jest fakt, że poprawia się cała „otoczka” meczu. Piłkarzy na boisku odprowadzili juniorzy. W przerwie można było zakupić kiełbasę z grilla, a dzięki lepszemu nagłośnieniu spikera słyszał cały stadion. Takie szczegóły powodują, że kibicie chętniej będą przychodzić na stadion przy ul. Kolejowej.

Goście na pewno byli zdziwieni początkiem spotkania, kiedy to w pierwszej minucie biało-niebiescy mieli szanse wyjść na prowadzenie, ale niewiele pomylił się Rewucki. Po piętnastu minutach dwójkową akcje przeprowadzili Surma i Rudzki, strzelał ten ostatni i piłka poszybowała nad poprzeczką. W okolicach 20 minuty do głosu doszli goście. Poprawili jakość rozgrywania i rozpoczęli grać agresywnym pressingiem. Taka zmiana stylu gry przyniosła efekt w 27 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z lewej strony, w polu karnym walkę o górną piłkę wygrał Patryk Wróbel i skierował ją do siatki. Po wyjściu na prowadzenie goście długo rozgrywali piłkę i nie pozwolili Pogoni na zbyt wiele. Dopiero w 43 minucie przed szansą na wyrównanie stanął Dziwisz, ale uderzył zbyt słabo.

Po zmianie stron zmianie stron Piotrówka w dalszym ciągu narzucała swoje tempo i gdyby nie wspaniałe parady Roskosza mogło być już po meczu. Bramkarz Pogoni w 20 minucie popisał się świetną robinsonadą, a chwilę później również uratował swoją drużyny, wyciągając się jak struna i łapiąc strzał napastnika gości. Biało-niebiescy także mieli swoje sytuację. Szczególnie groźnie było po rzutach wolnych. W 70 minucie piłkę nad bramką przeniósł Rudzki, a dziesięć minut później podobnie uderzał Pietruszka. Końcówka spotkania należała do Pogoni, która starała się zdobyć upragniony punkt. Gracze Piotrówki nie znajdywali sposobu na zatrzymanie prudnickich zawodników i uciekali się do fauli. Po jednym z nich czerwoną kartkę zobaczył Patryk Wróbel, ale na wykorzystanie przewagi jednego zawodnika zabrakło czasu i to goście mogli się cieszyć z trzech punktów.

Mecz skomentował trener Pogoni, Dariusz Przybylski:

Piotrówka jest drużyną, która przez ostatnie lata grała w III lidze. Nie było dla nas zdziwieniem, że będą grać ostro i wysokim pressingiem. Widać było różnice w przygotowaniu fizycznym, ale jest to oczywiste jak postawi się koło siebie drużynę amatorską i profesjonalistów, którzy trenują dwa razy dziennie. Takie mecz to świetna okazja dla naszych zawodników by się ogrywali z mocnymi drużynami. Mieliśmy dzisiaj pokaz dobrze zorganizowanej i technicznej piłki ze strony gości. Natomiast ja dziękuje moim chłopkom, że podjęli walkę, jak równy z równym. Widać było u nas pewne braki, ale nie przestraszyliśmy się przeciwnika. Gdybyśmy w pierwszej połowie wykorzystali te wszystkie okazję, to wynik byłby całkiem inny. Mieliśmy sporo rzutów wolnych i szkoda, że nie zadziała to, jak na treningach. Już przed meczem wiedziałem, że o punkty będzie trudno, dlatego postawa naszych piłkarzy i tak cieszy.

Pogoń Prudnik – LZS Piotrówka 0:1

Patryk Wróbel (27’’)

 

Pozostałe wyniki 6 kolejki:

Porawie Większyce – Victoria Chróścice 3:1

Śląsk Łubniany – TOR Dobrzeń Wielki 1:1

Czarni Otmuchów – Olimpia Lewin Brzeski 1:1

OKS Olesno – Start Namysłów 1:2

Piast Strzelce Opolskie – LZS Mechnice 1:2

Stal Brzeg – Chemik Kędzierzyn-Koźle 0:1

Orzeł Źlinice – Sparta Paczków 1:1

Racławia Racławice Śląskie – Polonia Głubczyce – spotkanie przełożone na 11 listopada

 

Tabela Saltex IV ligi:

Miejsce Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Polonia Głubczyce 5 13 11-4
2. LZS Piotrówka 6 12 13-6
3. TOR Dobrzeń Wielki 6 11 10-8
4. Chemik Kędzierzyn-Koźle 6 11 13-8
5. Olimpia Lewin Brzeski 6 11 17-10
6. Stal Brzeg 6 10 11-3
7. Orzeł Źlinice 6 9 10-8
8. Śląsk Łubiany 6 9 7-7
9. Czarni Otmuchów 6 7 7-13
10. Start Namysłów 6 7 8-8
11. Porawie Większyce 6 7 9-18
12. Victoria Chróścice 6 7 15-14
13. Pogoń Prudnik 6 7 8-10
14. LZS Mechnice 6 7 16-15
15. Sparta Paczków 6 6 7-8
16. Racławia Racławice Śląskie 5 5 5-6
17. OKS Olesno 6 4 5-18
18. Piast Strzelce Opolskie 6 2 9-17

 

Gazeta Prudnik24 – numer 183

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook