Maraton MTB

Maraton MTB
Wrzesień 07
18:55 2014

Zawodnicy biorący udział w maratonie wystartowali w niedzielne przedpołudnie sprzed budynku nadleśnictwa. Na trasie maratonu czekały na nich błotniste ścieżki, wyboje i inne przeszkody. Koronną konkurencję wygrał Michał Hońka, który pokonał 45 km w czasie 1 godziny i 53 minut.

Uczestnicy mogli wybierać pomiędzy dwoma dystansami – 30 i 45 km. W obu przypadkach trasa wiodła przez lasy prudnickiego nadleśnictwa. Na starcie stawiło się około 50 zawodników, którzy by wygrać musieli nie tylko zmierzyć się z trudną trasą, ale także z własnymi słabościami.

Główny cel maratonu, to popularyzacja i upowszechnienie kolarstwa górskiego oraz zachęcenie do podejmowania aktywności fizycznej przez osoby w każdym wieku. Oprócz podziału wyścigu na dwa dystanse, zawodnicy zostali podzieleni na kategorię wiekowe – sześć męskich i dwie kobiecie.

Pierwszy na mecie zjawił się Dariusz Lisowski, który rywalizował na dystansie 30 km. Pokonanie całej trasy zajęło mu 1:26:28. Jednak do samego końca nie odpuszczał Ryszard Bachryj, który dojechał do mety z 54 sekundami straty do zwycięzcy. Podium na 30 km uzupełnił Marek Hulkiewicz z czasem 1:31:07.

Rozstrzygnięcia na dystansie 45 km nastąpiły pół godziny później, a wygrał je Michał Hońka, który uzyskał czas 1:53:32. Po nim na mecie zameldowali się Arkadiusz Kotłowski i Michał Mosiek – którym pokonanie całej trasy zajęło odpowiednio 1:55:37 i 1:57:44.

Rozdanie nagród nastąpiło na placu przed schroniskiem młodzieżowym na ul. Włoskiej. Najlepsi w swoich kategoriach otrzymali puchary, a wśród wszystkich zawodników rozlosowano nagrody rzeczowe – akcesoria rowerowe, torby na laptopa oraz bony do sklepów sportowych. Na koniec główny organizator, Mateusz Trybuła zaprosił wszystkich uczestników na „III Bieg Prudnicki”, który odbędzie się 12.10.2014 r.