Prudnik24

Zaproszenie: argentyńskie tango i inauguracja „Via Artistica”

Zaproszenie: argentyńskie tango i inauguracja „Via Artistica”
Wrzesień 17
12:00 2014

Carlos Roulet (fot. Facebook)Już w sobotę 20 września odbędzie się oficjalne otwarcie niezależnej szkoły artystycznej „Via Artistica” i „Piano Artis Studio”. Z tej okazji szkoła zaprasza na niepowtarzalny koncert argentyńskiego tanga w wykonaniu wokalisty Carlosa Roulet, któremu towarzyszyć będzie pianistka Barbara Hortyńska-Swendrowska.

W repertuarze znajdą się najbardziej znane i popularne w Argentynie tanga klasyczne śpiewane przez Carlosa Roulet przy akompaniamencie fortepianu. Artysta, pieśniarz pochodzący z Buenos Aires, swoim stylem nawiązuje do tradycji wykonawców Złotego Wieku Tanga. Począwszy od końca lat 90. występował z wieloma znanymi orkiestrami tangowymi, w Buenos Aires, oraz na światowych festiwalach i dużych koncertach. Współuczestniczył w tworzeniu pokazów tanga, występując również w kameralnych klubach i salonach, czy na ulicy. Jest popularyzatorem tego gatunku również w Polsce, gdzie występował m.in. na Festiwalu Kultury Południa, organizowanym w Lanckoronie. O jego śpiewie pisze się, że brzmiąc z autentyczną argentyńską pasją i mocą, hipnotyzuje słuchaczy, wybrzmiewa w myślach jeszcze długo po koncercie.

Koncert odbędzie się o godz. 19.00 w siedzibie „Via Artistica” przy Placu Farnym 5 (I piętro). Wstęp wolny.

 

Niezależna szkoła artystyczna „Via Artistica” i „Piano Artis Studio” oferują m.in. zajęcia muzyczne w klasach: fortepianu, śpiewu, gitary, trąbki, a także zajęcia taneczne w zakresie: tańca klasycznego, tańca towarzyskiego, orientalnego z elementami jogi. W ofercie ma również grupowe i indywidualne zajęcia teatralne oraz językowe (nauka języka hiszpańskiego i francuskiego).

Szkoła realizuje także pakiety zajęć pod nazwą: „Przedszkole Muzyczne” (rytmika, umuzykalnienie, balet), oraz „Akademia Księżniczek” (zajęcia indywidualne z instrumentu, balet, lekcje hiszpańskiego i francuskiego, umuzykalnienie i savoir-vivre). Oferta „Via Artistica” skierowana jest do dzieci i młodzieży, oraz osób dorosłych.

Plakat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

About Author

Boguslaw Zator

Boguslaw Zator

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 119

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

PPS

Fajnie że jest jakiś pomysł na funkcjonowanie szpitala ale czy to dobry kierunek... Zdecydowanie nie!...

Nareszcie coś się dzieje........

Niby dobre miejsce na taka inwestycje ale z drugiej strony co to za centrum przesiadkowe...

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

high 5 training group nip
  • high training group zajmuje się przygotowywaniem profesjonalnych szkoleń na przykład dotyczących zagadnień sprzedaży kompetencji społecznych
  • high5.com.pl