Prudnik24

Rozstrzygnięcie w pierwszej połowie

21 września
13:00 2014

Pogoń Prudnik wyszła zwycięsko z meczu ze Startem Namysłów. Jedyne bramki padły w pierwszej połowie, a ich autorem był niezawodny Rudzki. W drugiej odsłonie meczu goście grali coraz lepiej, ale stracili impet po czerwonej kartce dla Pistka.

Prudnicka drużyna chciała po dwóch porażkach powrócić na dobre tory, okazją do przełamania miał być mecz ze Startem Namysłów, który przed tym spotkaniem zajmował 8 miejsce w tabeli.

Mecz miał się rozpocząć spokojnie, ale Pogoń od razu zaatakowała i wywalczyła rzut wolny blisko bramki strzeżonej przez Rozmusa. Do piłki podszedł Rudzki i pięknym strzałem skierował piłkę w okienko. Biało-niebiescy prowadzili od 3 minuty i postanowili skupić się na obronie i poczekać na okazje do skontrowania. Start mimo wizualnej przewagi nie potrafił skonstruować stuprocentowej sytuacji. Natomiast Pogoni brakowało dokładności w rozgrywaniu piki i większość kontrataków kończyła się przed polem karnym rywali. Inaczej wygląda akcja w 39 minucie, kiedy to świetnym przechwytem na własnej połowie popisał się Pietruszka, który uruchomił na prawym skrzydle Dziwisza, a ten przerzucił ciężar gry do Surmy. Pomocnik biało-niebieskich wyłożył do Rudzkiego, który zwodem położył obrońcę i płaskim strzał posłał piłkę w róg bramki.

Początek drugiej połowy wyraźnie należał o gości, którzy chcieli szybko strzelić bramkę kontaktową. W szeregi prudnickich piłkarzy wdała się zbytnia pewność siebie, ale przyjezdni nie potrafili wykorzystać swoich pięciu minut i na ich nieszczęście za niesportowe zachowanie drugą żółtą kartkę zobaczył Pistek. Od tego momentu piłkarze Pogoni zachowywali się jak na treningu – długo rozgrywali piłkę, wymieniali dużo podań, często też podchodzili pod pole karne, ale wyniku nie podwyższyli. Ta sztuka nie udała się Pietruszce, którego atomowy strzał zatrzymał się na poprzeczce. Również powodzenia nie przyniosły akcje Rudzkiego, który był skutecznie pilnowany przez obrońców gości. Wynik nie uległ zmianie i trzy punkty zostały w Prudniku.

Mecz skomentował trener Pogoni, Dariusz Przybylski.

Zabrakło jakości, bo powinno być 7:0. Stworzyliśmy wiele sytuacji, w których mieliśmy przewagę w kontrze, niestety brak skutecznego rozegrania, a czasem chęć zabawy i niepotrzebne podania, powodowały, że ich nie wykorzystaliśmy. Wszystko wyglądało jak zabawa na treningu. To jest niestety nasza mentalność, jak mamy lepszy zespól, jakim była LZS Piotrówka, stajemy na wysokości zadania i dajemy z siebie 100%. W tym spotkaniu mierzyliśmy się z zespołem słabszym i zamiast narzucić swoje warunki, to graliśmy na ile rywal pozwolił.

Zdobyte punkty pozwoliły Pogoni awansować na 9 miejsce w tabeli. W kolejnej kolejce biało-niebiescy zmierzą się z Olimpią Lewin Brzeski, która dobrze rozpoczęła sezon i aktualnie traci do lidera tabeli tylko dwa punkty.

Pogoń Prudnik – Start Namysłów 2:0