Prudnik24

Nasi w kadrze Polski

Nasi w kadrze Polski
Wrzesień 23
15:00 2014

W dniach 27 – 31 sierpnia 2014 roku w Warszawie odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Zunifikowanej Olimpiad Specjalnych. Reprezentacja Polski złożona była z zawodników województwa opolskiego.

Pięciu zawodników z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Głogówka i jeden zawodnik z Zespołu Szkół z Głogówka reprezentowało Polskę w turnieju. Nasza reprezentacja w całym turnieju poniosła tylko jedną porażkę z zespołem z Serbii 0:2, który wygrał cały turniej. W meczu o III – miejsce nasi zawodnicy pokonali reprezentację USA 2:0, zdobywając brązowe medale. Drugie miejsce w turnieju zajęła reprezentacja Niemiec z którą wygraliśmy 2:1 w meczach grupowych. Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów.

Trenerami reprezentacji Polski byli:  Marek Muszyński – pierwszy trener oraz Sławomir Bogocz – drugi trener. Funkcję kierownik drużyny sprawowała Ewa Hałambiec.

Wręczenie medali odbyło się 30 sierpnia na uroczystym otwarciu Mistrzostw Świata w piłce siatkowej, które odbywają się w Polsce. Przy wypełnionym Stadionie Narodowym (62tys. kibiców) nasi zawodnicy odebrali puchary, które wręczył im Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski. Wszystkie reprezentacje obejrzały na żywo mecz otwarcia pomiędzy reprezentacjami Polski i Serbii. Dla naszych zawodników było to niesamowite przeżycie.

Oprócz udziału w turnieju nasi zawodnicy spotkali się z Ambasadorami Olimpiad Specjalnych Polska: Sebastianem Świderski, Pawłem Papke, Piotrem Gruszką, Edwardem Skorkiem, Arturem Siódmiakiem, Michałem Olszańskim, Cezarym Pazurą i Zygmuntem Hajzerem. Wszyscy wymienieni rozegrali mecz pokazowy z zawodnikami Politechniki Warszawskiej (drużyna Plus Ligi).

W reprezentacji Polski, jako partner wystąpił prudniczanin Paweł Marczyński, który tak komentował całą imprezę.

To było coś świetnego. Nie spodziewałem się aż tak dużej i świetnie zorganizowanej imprezy. Każdy z nas czuł się jak członek reprezentacji Polski. Szkoda III miejsca, bo mieliśmy olbrzymie szanse na złoto.  Dekoracja odbyła się przy wypełnionym Stadionie Narodowym, a potem każdy z nas usiadł na trybunach. Te dzieci naprawdę cieszył się z uczestnictwa w takim projekcie.

Skład reprezentacji: M. Wesoły, M. Florian, P. Woźniak, J. Barcik, S. Kozica, D. Klepsz,   A. Gostkowska, P. Marczyński, P. Tetera, M. Cydejko, P. Himel, Ł. Noculak.

Gazeta Prudnik24 – numer 123

Reklama

Reklama

Reklamy

Facebook

Komentarze

Art. 13. 1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz,...

Moje stwierdzenie będzie bardzo przykre ale powodowane własnymi doświadczeniami. Wszystkie sprawy będą umorzone z...

Xyz

Ludzie maja pilnować swoich aut ? A od czego mamy policję !? Czy naprawdę...

kurwa kamere macie! psy!...