Prudnik24

Prudnik ma szansę na ciekawą inwestycję

Prudnik ma szansę na ciekawą inwestycję
Październik 09
17:00 2014

Jak dobrze pójdzie – już za parę lat – Prudnik wzbogaci się o nowe tereny rekreacyjne. Plany są bogate.

Gmina Prudnik stara się, wspólnie z Głuchołazami, Głubczycami, Kietrzem i Branicami, o dofinansowanie w ramach dużego projektu unijnego. Łączna pula to – po przeliczeniu z euro na nasze – 30 mln. Każdy z partnerów odnowi coś swojego (np. Głuchołazy – park) – nadszedł bowiem czas dużych projektów, łączących interesy kilku gmin (a już najlepiej w skali międzynarodowej, np. polsko-czeskiej).

Na razie trwają negocjacje. Jeśli na tym etapie wszystko pójdzie po myśli wnioskujących, już początkiem roku będzie można przystąpić do przygotowywania dokumentacji technicznej.

Co do istoty – inwestycja polegałaby na stworzeniu wzdłuż rzeki Prudnik wielofunkcyjnej trasy prowadzącej aż na klasztorek, po dawnym szlaku franciszkańskim. W grę wchodzi także zagospodarowanie źródełka w Małpim Gaju, natomiast przy wspomnianym już klasztorku – plany dotyczą obszaru nieopodal krzyża i wieży widokowej, a więc pomiędzy dwiema jednokierunkowymi drogami asfaltowymi. Tam właśnie miałyby zostać upamiętniona tragedia ofiar pomordowanych na wschodzie, a także tych, którzy zginęli w katastrofie lotniczej 10 kwietnia 2010 roku.

Brzmi interesująco. Czekamy więc na dalszy rozwój wydarzeń i będziemy o nim informować.

About Author

Bartosz Sadliński

Bartosz Sadliński

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 118

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....