Prudnik24

Siatkarze SPPS-u wracają na siatkarskie parkiety

Siatkarze SPPS-u wracają na siatkarskie parkiety
Październik 12
13:32 2014

Spps11 października drużyna SPPS Prudnik zainaugurowała rozgrywki III ligi siatkówki. Pierwsze spotkanie prudniccy siatkarze rozegrali na wyjeździe z drużyną Azymka Zdzieszowice. Po zaciętej pięciosetowej walce ulegli 3:2.

Pierwszy set padł łupem prudniczan. SPPS zagrał w świetny stylu, szczególnie mocnym punktem była zagrywka i blok. Wygrana 25:22 ma lekko gorzki smak, bowiem pod koniec seta kontuzję odnosi kapitan i trener Marek Muszyński.

W drugiej partii to gospodarze zagrali jak natchnieni i nie pozostawili SPPS-owi złudzeń wygrywając do 14. Trzeci set to wyrównana gra do stanu 14:14, kiedy to na zagrywce pojawiał się Kamosiński i wypracowywał przewagę dla gości, którzy jak w pierwszym secie wygrywali do 22. Gdy prudniccy siatkarze prowadzili 2:1 zabrakło im koncentracji i kolejnego seta przegrywali do 19.

W tie breaku gospodarze pokazali, co to znaczy mocna zagrywa. SPPS zostaje odrzucony od siatki i piąty set kończy się wynikiem 15:10 dla Azymka.

Po meczu trener SPPS-u Marek Muszyński powiedział:

Zagraliśmy bardzo nierówno. Punkt zdobyty w Zdzieszowicach na pewno ciesz, choć na pewno pozostał niedosyt. Przy wyniku 1:2 nie potrafiliśmy utrzymać koncentracji do końca meczu. W pierwszym secie graliśmy znakomicie i na pewno negatywnie na zespół wpłynęła moja kontuzja. Jak zawsze świetnie zagrał nasz lider Maciej Kamosiński, ale pochwalić należy także Piotra Karmelitę i Mateusza Hudymę, dla którego był to debiut na trzecioligowych parkietach.

18 października nastąpi inauguracja ligi na prudnickiej hali Obuwnik. SPPS zmierzy się z AZS-em Opole.

Luks Azymek Zdzieszowice – SPPS Ro-Nat GSM Prudnik 3:2 (22:25; 25:14; 22:25; 25:19; 15:10)

Skład: M. Muszyński (5pkt), P. Karmelita (10), T Ebel (1), M. Kamosiński (21), M. Begej (8), D. Urbański (7), Ł. Sokołowki (libero), D. Szwedo (0), P. Żuchowicz (1), M. Hudyma (1), W. Kocik (0)

About Author

Jarosław Szóstka

Jarosław Szóstka

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 107

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Złodziej teraz szuka wielu sposobów jak zarobić na życie więc wziął się za nietypowe działanie,...

dzień przed zakończeniem głosowanie-16 głosów, dzień zakończenia 275. Przypadek? Pf.Chłopcy koniecznie chcą skakać wyżej d&*%y....

Wygląda na to, że po prawej stronie jest ul Armii Krajowej, po lewej Szkolna, u...

Czego jest ten plan na zdjęciu? Coś nie kojarzę z planu żadnego miejsca w Prudniku,...