Prudnik24

Siatkarze SPPS-u wracają na siatkarskie parkiety

Siatkarze SPPS-u wracają na siatkarskie parkiety
Październik 12
13:32 2014

Spps11 października drużyna SPPS Prudnik zainaugurowała rozgrywki III ligi siatkówki. Pierwsze spotkanie prudniccy siatkarze rozegrali na wyjeździe z drużyną Azymka Zdzieszowice. Po zaciętej pięciosetowej walce ulegli 3:2.

Pierwszy set padł łupem prudniczan. SPPS zagrał w świetny stylu, szczególnie mocnym punktem była zagrywka i blok. Wygrana 25:22 ma lekko gorzki smak, bowiem pod koniec seta kontuzję odnosi kapitan i trener Marek Muszyński.

W drugiej partii to gospodarze zagrali jak natchnieni i nie pozostawili SPPS-owi złudzeń wygrywając do 14. Trzeci set to wyrównana gra do stanu 14:14, kiedy to na zagrywce pojawiał się Kamosiński i wypracowywał przewagę dla gości, którzy jak w pierwszym secie wygrywali do 22. Gdy prudniccy siatkarze prowadzili 2:1 zabrakło im koncentracji i kolejnego seta przegrywali do 19.

W tie breaku gospodarze pokazali, co to znaczy mocna zagrywa. SPPS zostaje odrzucony od siatki i piąty set kończy się wynikiem 15:10 dla Azymka.

Po meczu trener SPPS-u Marek Muszyński powiedział:

Zagraliśmy bardzo nierówno. Punkt zdobyty w Zdzieszowicach na pewno ciesz, choć na pewno pozostał niedosyt. Przy wyniku 1:2 nie potrafiliśmy utrzymać koncentracji do końca meczu. W pierwszym secie graliśmy znakomicie i na pewno negatywnie na zespół wpłynęła moja kontuzja. Jak zawsze świetnie zagrał nasz lider Maciej Kamosiński, ale pochwalić należy także Piotra Karmelitę i Mateusza Hudymę, dla którego był to debiut na trzecioligowych parkietach.

18 października nastąpi inauguracja ligi na prudnickiej hali Obuwnik. SPPS zmierzy się z AZS-em Opole.

Luks Azymek Zdzieszowice – SPPS Ro-Nat GSM Prudnik 3:2 (22:25; 25:14; 22:25; 25:19; 15:10)

Skład: M. Muszyński (5pkt), P. Karmelita (10), T Ebel (1), M. Kamosiński (21), M. Begej (8), D. Urbański (7), Ł. Sokołowki (libero), D. Szwedo (0), P. Żuchowicz (1), M. Hudyma (1), W. Kocik (0)

Gazeta Prudnik24 – numer 123

Reklama

Reklama

Reklamy

Facebook

Komentarze

Art. 13. 1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz,...

Moje stwierdzenie będzie bardzo przykre ale powodowane własnymi doświadczeniami. Wszystkie sprawy będą umorzone z...

Xyz

Ludzie maja pilnować swoich aut ? A od czego mamy policję !? Czy naprawdę...

kurwa kamere macie! psy!...