Prudnik24

Siatkarze SPPS-u wracają na siatkarskie parkiety

Październik 12
13:32 2014

Spps11 października drużyna SPPS Prudnik zainaugurowała rozgrywki III ligi siatkówki. Pierwsze spotkanie prudniccy siatkarze rozegrali na wyjeździe z drużyną Azymka Zdzieszowice. Po zaciętej pięciosetowej walce ulegli 3:2.

Pierwszy set padł łupem prudniczan. SPPS zagrał w świetny stylu, szczególnie mocnym punktem była zagrywka i blok. Wygrana 25:22 ma lekko gorzki smak, bowiem pod koniec seta kontuzję odnosi kapitan i trener Marek Muszyński.

W drugiej partii to gospodarze zagrali jak natchnieni i nie pozostawili SPPS-owi złudzeń wygrywając do 14. Trzeci set to wyrównana gra do stanu 14:14, kiedy to na zagrywce pojawiał się Kamosiński i wypracowywał przewagę dla gości, którzy jak w pierwszym secie wygrywali do 22. Gdy prudniccy siatkarze prowadzili 2:1 zabrakło im koncentracji i kolejnego seta przegrywali do 19.

W tie breaku gospodarze pokazali, co to znaczy mocna zagrywa. SPPS zostaje odrzucony od siatki i piąty set kończy się wynikiem 15:10 dla Azymka.

Po meczu trener SPPS-u Marek Muszyński powiedział:

Zagraliśmy bardzo nierówno. Punkt zdobyty w Zdzieszowicach na pewno ciesz, choć na pewno pozostał niedosyt. Przy wyniku 1:2 nie potrafiliśmy utrzymać koncentracji do końca meczu. W pierwszym secie graliśmy znakomicie i na pewno negatywnie na zespół wpłynęła moja kontuzja. Jak zawsze świetnie zagrał nasz lider Maciej Kamosiński, ale pochwalić należy także Piotra Karmelitę i Mateusza Hudymę, dla którego był to debiut na trzecioligowych parkietach.

18 października nastąpi inauguracja ligi na prudnickiej hali Obuwnik. SPPS zmierzy się z AZS-em Opole.

Luks Azymek Zdzieszowice – SPPS Ro-Nat GSM Prudnik 3:2 (22:25; 25:14; 22:25; 25:19; 15:10)

Skład: M. Muszyński (5pkt), P. Karmelita (10), T Ebel (1), M. Kamosiński (21), M. Begej (8), D. Urbański (7), Ł. Sokołowki (libero), D. Szwedo (0), P. Żuchowicz (1), M. Hudyma (1), W. Kocik (0)