Prudnik24

Surrealizm według Grupy bo Po Co

Surrealizm według Grupy bo Po Co
Grudzień 12
18:00 2014

Marek Bień wraz z przyjaciółmi tym razem wzięli „na warsztat” surrealizm. Co z tego wynikło, można było podziwiać w sobotnie przedpołudnie 22 listopada, jak zwykle – w Rynku.

Instalacja, która została zamontowana w jednym z rogów Rynku stylistyką nawiązywała do motywów znanych z twórczości Salvadora Dali – słynnego hiszpańskiego malarza i reprezentanta surrealizmu w sztuce – zwłaszcza obecnych w jego działach zegarów. Performerzy chcąc złożyć Dalemu hołd, w centralnym miejscu swojej instalacji umieścili dużą fotografię artysty.

Jak mówi Marek Bień, ich zamiarem było artystyczne ukazanie przemijania, na podstawie ewolucji motyla, stąd powtarzające się motywy kokonu oraz skrzydeł. Z kolei moment śmierci miały obrazować katedra (zapożyczona z twórczości Zdzisława Beksińskiego), oraz leżący obok manekin. Elementem nie należącym do tej całości, ale nawiązującym do motywów surrealistycznych była za to siedząca w łodzi i wiosłująca duża ryba.

Młodzi plastycy-performerzy – od pewnego czasu wspierani również przez rodziców – tradycyjnie mogli podczas realizacji swoich wizji liczyć na wsparcie lokalnych władz, oraz darczyńców. Farby przekazał market budowlany PSB Mrówka, inne materiały – jak fizelinę, pracodawca Marka Bienia. Lokal po byłej bibliotece miejskiej udostępnił prudnicki ZBK.   Głównym sponsorem Grupy bo Po Co pozostaje firma Foto-Labor.

About Author

Boguslaw Zator

Boguslaw Zator

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 107

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Złodziej teraz szuka wielu sposobów jak zarobić na życie więc wziął się za nietypowe działanie,...

dzień przed zakończeniem głosowanie-16 głosów, dzień zakończenia 275. Przypadek? Pf.Chłopcy koniecznie chcą skakać wyżej d&*%y....

Wygląda na to, że po prawej stronie jest ul Armii Krajowej, po lewej Szkolna, u...

Czego jest ten plan na zdjęciu? Coś nie kojarzę z planu żadnego miejsca w Prudniku,...