Prudnik24

Surrealizm według Grupy bo Po Co

Surrealizm według Grupy bo Po Co
Grudzień 12
18:00 2014

Marek Bień wraz z przyjaciółmi tym razem wzięli „na warsztat” surrealizm. Co z tego wynikło, można było podziwiać w sobotnie przedpołudnie 22 listopada, jak zwykle – w Rynku.

Instalacja, która została zamontowana w jednym z rogów Rynku stylistyką nawiązywała do motywów znanych z twórczości Salvadora Dali – słynnego hiszpańskiego malarza i reprezentanta surrealizmu w sztuce – zwłaszcza obecnych w jego działach zegarów. Performerzy chcąc złożyć Dalemu hołd, w centralnym miejscu swojej instalacji umieścili dużą fotografię artysty.

Jak mówi Marek Bień, ich zamiarem było artystyczne ukazanie przemijania, na podstawie ewolucji motyla, stąd powtarzające się motywy kokonu oraz skrzydeł. Z kolei moment śmierci miały obrazować katedra (zapożyczona z twórczości Zdzisława Beksińskiego), oraz leżący obok manekin. Elementem nie należącym do tej całości, ale nawiązującym do motywów surrealistycznych była za to siedząca w łodzi i wiosłująca duża ryba.

Młodzi plastycy-performerzy – od pewnego czasu wspierani również przez rodziców – tradycyjnie mogli podczas realizacji swoich wizji liczyć na wsparcie lokalnych władz, oraz darczyńców. Farby przekazał market budowlany PSB Mrówka, inne materiały – jak fizelinę, pracodawca Marka Bienia. Lokal po byłej bibliotece miejskiej udostępnił prudnicki ZBK.   Głównym sponsorem Grupy bo Po Co pozostaje firma Foto-Labor.

Gazeta Prudnik24 – numer 123

Reklama

Reklama

Reklamy

Facebook

Komentarze

Art. 13. 1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz,...

Moje stwierdzenie będzie bardzo przykre ale powodowane własnymi doświadczeniami. Wszystkie sprawy będą umorzone z...

Xyz

Ludzie maja pilnować swoich aut ? A od czego mamy policję !? Czy naprawdę...

kurwa kamere macie! psy!...