Prudnik24

Piotr Wierzbicki nowym prezesem PCM?

Piotr Wierzbicki nowym prezesem PCM?
Styczeń 05
17:36 2015

Piotr Wierzbicki otrzymał rekomendację powiatu prudnickiego na nowego prezesa PCM. Jego kandydatura zostanie teraz przedstawiona radzie nadzorczej spółki. Wierzbicki otrzyma stanowisko, jeśli poprze go przedstawiciel mniejszościowego udziałowca – Optimy Medycyna.  

Zarząd powiatu prudnickiego ogłosił konkurs na prezesa PCM po tym, jak z funkcji tej z początkiem grudnia zrezygnował Anatol Majcher. Do konkursu zgłosiło się pięć osób – dwie z Prudnika, jedna z Nysy oraz kandydaci z Wrocławia i Raciborza. Jak się dowiedzieliśmy, kandydat z Nysy nie spełniał wymogów formalnych, inaczej rzecz miała się natomiast z pozostałymi osobami z którymi w poniedziałek 22 grudnia na rozmowie kwalifikacyjnej spotkał się zarząd powiatu.

Wszyscy kandydaci wypadli bardzo dobrze – przekazał naszej gazecie starosta Radosław Roszkowski który chwalił ich poziom przygotowania merytorycznego. – To menadżerowie służby zdrowia z doświadczeniem i wiedzą – podkreślił. Ostatecznie, jak już wiemy – rekomendację otrzymał Piotr Wierzbicki.

Zarząd Powiatu jednogłośnie podjął decyzję o rekomendacji pana Piotra Wierzbickiego na funkcję prezesa zarządu PCM SA. Kandydat ten przedstawił najbardziej kompleksową i przekonującą koncepcję dalszego funkcjonowania szpitala powiatowego – tłumaczy Radosław Roszkowski i dodaje: – Jego niewątpliwym atutem jest fakt, że jako rodowity prudniczanin będzie czuł szczególną odpowiedzialność za dalsze losy tej jakże ważnej dla mieszkańców instytucji. Kompetencje i staranność pana Wierzbickiego znane były zarządowi powiatu z czasów jego wcześniejszej pracy w ZOZ-ie oraz starostwie powiatowym.

Dodajmy, że Piotr Wierzbicki był przed laty głównym księgowym SP ZOZ w Prudniku. Potem przez pewien czas pełnił obowiązki jego likwidatora, gdy powiat zdecydował o przekształceniu szpitala w spółkę medyczną. Obecnie Wierzbicki pracuje jako zastępca skarbnika w urzędzie miejskim w Głuchołazach. O tym, czy zostanie prezesem PCM zdecyduje rada nadzorcza. Powiat ma w niej dwóch przedstawicieli, jednego natomiast mniejszościowy udziałowiec – Optima Medycyna z Opola. Aby wyniki były ważne – głosowanie w tej sprawie musi być jednomyślne. Do tematu powrócimy.

Gazeta Prudnik24 – numer 123

Reklama

Reklama

Reklamy

Facebook

Komentarze

Art. 13. 1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz,...

Moje stwierdzenie będzie bardzo przykre ale powodowane własnymi doświadczeniami. Wszystkie sprawy będą umorzone z...

Xyz

Ludzie maja pilnować swoich aut ? A od czego mamy policję !? Czy naprawdę...

kurwa kamere macie! psy!...