Prudnik24

Piotr Wierzbicki nowym prezesem PCM?

Piotr Wierzbicki nowym prezesem PCM?
Styczeń 05
17:36 2015

Piotr Wierzbicki otrzymał rekomendację powiatu prudnickiego na nowego prezesa PCM. Jego kandydatura zostanie teraz przedstawiona radzie nadzorczej spółki. Wierzbicki otrzyma stanowisko, jeśli poprze go przedstawiciel mniejszościowego udziałowca – Optimy Medycyna.  

Zarząd powiatu prudnickiego ogłosił konkurs na prezesa PCM po tym, jak z funkcji tej z początkiem grudnia zrezygnował Anatol Majcher. Do konkursu zgłosiło się pięć osób – dwie z Prudnika, jedna z Nysy oraz kandydaci z Wrocławia i Raciborza. Jak się dowiedzieliśmy, kandydat z Nysy nie spełniał wymogów formalnych, inaczej rzecz miała się natomiast z pozostałymi osobami z którymi w poniedziałek 22 grudnia na rozmowie kwalifikacyjnej spotkał się zarząd powiatu.

Wszyscy kandydaci wypadli bardzo dobrze – przekazał naszej gazecie starosta Radosław Roszkowski który chwalił ich poziom przygotowania merytorycznego. – To menadżerowie służby zdrowia z doświadczeniem i wiedzą – podkreślił. Ostatecznie, jak już wiemy – rekomendację otrzymał Piotr Wierzbicki.

Zarząd Powiatu jednogłośnie podjął decyzję o rekomendacji pana Piotra Wierzbickiego na funkcję prezesa zarządu PCM SA. Kandydat ten przedstawił najbardziej kompleksową i przekonującą koncepcję dalszego funkcjonowania szpitala powiatowego – tłumaczy Radosław Roszkowski i dodaje: – Jego niewątpliwym atutem jest fakt, że jako rodowity prudniczanin będzie czuł szczególną odpowiedzialność za dalsze losy tej jakże ważnej dla mieszkańców instytucji. Kompetencje i staranność pana Wierzbickiego znane były zarządowi powiatu z czasów jego wcześniejszej pracy w ZOZ-ie oraz starostwie powiatowym.

Dodajmy, że Piotr Wierzbicki był przed laty głównym księgowym SP ZOZ w Prudniku. Potem przez pewien czas pełnił obowiązki jego likwidatora, gdy powiat zdecydował o przekształceniu szpitala w spółkę medyczną. Obecnie Wierzbicki pracuje jako zastępca skarbnika w urzędzie miejskim w Głuchołazach. O tym, czy zostanie prezesem PCM zdecyduje rada nadzorcza. Powiat ma w niej dwóch przedstawicieli, jednego natomiast mniejszościowy udziałowiec – Optima Medycyna z Opola. Aby wyniki były ważne – głosowanie w tej sprawie musi być jednomyślne. Do tematu powrócimy.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 119

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Niby dobre miejsce na taka inwestycje ale z drugiej strony co to za centrum przesiadkowe...

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...