Prudnik24

Prudnik w rozpisce PZK

Prudnik w rozpisce PZK
Styczeń 16
17:00 2015

Kilka tygodni temu Polski Związek Kolarski opublikował projekt kalendarza wyścigów w roku 2015. W rozpisce, w kategorii wyścigów szosowych, ujęty jest Prudnik.

To oczywiście zasługa finału Mistrzostw Polski w kryterium ulicznym, jaki odbędzie się w naszym mieście w ramach Memoriału Stanisława Szozdy. Takie rozwiązanie nie przypadło do gustu autorowi artykułu na stronie naszosie.pl (pełny link: http://naszosie.pl/2014/12/projekt-kalendarza-wyscigow-szosowych-pzkol-2015/), który ubolewa, że finał nie odbędzie się w Warszawie. „Jeśli chodzi o Mistrzostwa Polski w kryterium, to PZKol zaplanował siedem imprez. Dziwić może jedynie wybór finału tego cyklu. Zamiast serca Warszawy, mety tuż obok Pałacu Prezydenckiego, świetnej organizacji, tłumów kibiców (Memoriał Stanisława Królaka), wybrano Prudnik… i Memoriał Stanisława Szozdy, z całym szacunkiem do tej imprezy. Coś nam tu pachnie polityką…” – napisał fan kolarstwa. O zapachach w tej materii za wiele nie wiemy, jednakże zapraszamy szanownego autora do Prudnika, może wtedy naocznie przekona się, dlaczego finał odbywa się właśnie tu (podpowiadamy z uśmiechem – bo to po prostu dobra impreza jest).

Nadmieńmy, że sezon szosowy w Polsce rozpocznie się 11 kwietnia w Dzierżoniowie, Kryterium „Boxmet Dzierżoniów”, które będzie pierwszą eliminacją Mistrzostw Polski w kryterium. Dzień później, tradycyjnie już w Sobótce, kolarze powalczą w „Ślężańskim Mnichu”.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 107

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Złodziej teraz szuka wielu sposobów jak zarobić na życie więc wziął się za nietypowe działanie,...

dzień przed zakończeniem głosowanie-16 głosów, dzień zakończenia 275. Przypadek? Pf.Chłopcy koniecznie chcą skakać wyżej d&*%y....

Wygląda na to, że po prawej stronie jest ul Armii Krajowej, po lewej Szkolna, u...

Czego jest ten plan na zdjęciu? Coś nie kojarzę z planu żadnego miejsca w Prudniku,...