Prudnik24

Zaproszenie na koncert

Zaproszenie na koncert
Styczeń 24
18:30 2015

W najbliższą niedzielę 25 stycznia o godz. 17.00 w kościele parafialnym p.w. Św. Michała Archanioła gościnnie wystąpi Chór Mieszany Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Głubczycach, pod dyrekcją Tadeusza Eckerta.

Zespół, który przed dwoma laty świętował jubileusz ćwierćwiecza, poprowadzi jego założyciel – absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, dyrygent i nauczyciel m.in. w PSM I st. w Głubczycach, a od 2002 r. także dyrektor głubczyckiego LO.

Tadeusz Eckert za swoją działalność otrzymał wiele nagród, w tym: trzykrotnie Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej, nagrody Ministra Kultury i Sztuki, czy Dyrektora Programu II Polskiego Radia, a także przyznane przez lokalny samorząd. Chór LO w Głubczycach zdobywał nagrody na najbardziej prestiżowych polskich i zagranicznych konkursach, w tym m.in. Grand Prix uznawanego za najważniejszy w kraju konkurs „Legnica Cantat”, wielokrotnie uczestniczył także w Ogólnopolskim Konkursie Chórów a`Capella Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Bydgoszczy, zdobywając szereg laurów, w tym trzykrotnie Grand Prix. Ostatni sukces to I miejsce w X Międzynarodowym Festiwalu Chórów „Gaude Cantem” w Bielsku-Białej, jaki odbył się w październiku ub.r.

Zespół koncertuje na profesjonalnych scenach muzycznych (Teatr Wielki Opery Narodowej w Warszawie, filharmonie, akademie muzyczne, uniwersytety), w 1988 występował w Rzymie przed Janem Pawłem II. W 2000 r. wystąpił m.in. na wystawie światowej „Expo 2000” w Hanowerze, a także na festiwalu młodzieży „Europa 2000” w Moguncji. Wielokrotnie koncertował na festiwalach muzycznych w Europie (m.in. w Niemczech, Francji, Włoszech, Szwajcarii, Danii, Anglii, na Węgrzech, w Austrii, Czechach i na Ukrainie).

About Author

Boguslaw Zator

Boguslaw Zator

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 117

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....