Prudnik24

Głogówek tym razem srebrny

Głogówek tym razem srebrny
Luty 04
18:30 2015

Piłkarki Rolnika Głogówek U-18 nie obroniły tytułu futsalowego mistrza Polski wywalczonego rok wcześniej (a w sumie już trzykrotnie). W finale rozgrywanego w Gliwicach turnieju przegrały z ekipą Gol Częstochowa 0:3, która tym samym zrewanżowała się za bolesną porażkę (1:8) w meczu o taką samą stawkę w ubiegłorocznych mistrzostwach.

Trener Stanisław Dyja jeszcze przed turniejem zapowiadał, że ciężko będzie obronić zdobyty przed rokiem tytuł. Jako powody podawał przede wszystkim fakt, że kilka czołowych piłkarek wykruszyło się z drużyny z powodu przekroczenia limitu wieku, a młodsze koleżanki nie prezentują na razie tego samego poziomu.

Mimo porażki w meczu finałowym zdobycie kolejnego medalu przez nasze juniorki jest ogromnym sukcesem – skomentował dla Nowej Trybuny Opolskiej szkoleniowiec. – Jesteśmy małym ośrodkiem, a radzimy sobie z mocniejszymi kadrowo, bo solidnie pracujemy.

W fazie grupowej głogowianki gładko pokonały MOSiR Bielsk Podlaski 6-1 (bramki: Gogolin 2, Hadelko, Ejzel, Pardus, Suchanek) oraz LKS Szaflary 6-3 (bramki: Pardus 2, Hadelko, Gogolin, Ejzel, Sucha­nek). W ćwierćfinale, do którego awansowały z kompletem punktów zmierzyły się z Gimnazjum Istebna, z którym gładko wygrały 6-0 (bramki: Hadelko 2, Czartoryska, Ejzel, Gogolin, Globisz). W półfinale głogówecki zespół też nie miał ciężko i zwyciężył 4:1 z Rekordem Bielsko-Białaz po trzech trafieniach Hadelko i jednym Pardus.

Ostatnią przeszkodą był odwieczny rywal naszych piłkarek – Gol Częstochowa, którego, jak już wiemy, nie udało się pokonać. Mim to, dzielnym dziewczynom serdecznie gratulujemy!

Pełny skład Rolnika Głogówek: Jessica Ludwiczak, Aneta Glo­bisz, Karolina Gogolin, Kinga Ejzel, Ewa Duda, Iwona Dan­nhesing, Maria Hadelko, Natalia Kucharska, Kinga Pardus, Anna Suchanek, Barbara Miszuba, Natalia Lipka, Justyna Czech, Katarzyna Czartoryska.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 117

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....

lokalizacja telefonu komórkowego

Szpieguj każdy telefon komórkowy: Monitoring floty pojazdów.
locked.pl