Prudnik24

Dobrzański u „Pieśniarzy”

Dobrzański u „Pieśniarzy”
Luty 09
18:30 2015

W połowie stycznia Maciej Dobrzański był pierwszą osobą goszczącą w ramach nowego cyklu spotkań autorskich promujących młode talenty we wrocławskim klubie artystycznym „Pieśniarze”. Poeta przedstawił wiersze, które niebawem ukażą się w ramach jego trzeciej książki poetyckiej – „Wizja lokalna”. Jej wydanie planowane jest na przełomie lutego i marca.

Publikacja ukaże się nakładem wydawnictwa Bartosza Sadlińskiego „Pod tytułem” i będzie tematyczną kontynuacją dotychczasowych tomików Maciej Dobrzańskiego – „Nomen Omen” (2009) i „Imię jest znakiem” (2012).

Póki co twórca – i jednocześnie nasz redakcyjny kolega – gościł we Wrocławiu na specjalne zaproszenie znanego pisarza Stanisława Srokowskiego, który uważa Dobrzańskiego za jednego z najbardziej utalentowanych polskich poetów młodego pokolenia. Wcześniej wiersze prudniczanina ukazały się w „Gazecie Obywatelskiej”, której współpracownikiem jest właśnie Srokowski, a redaktorem naczelnym legenda Solidarności Walczącej – Kornel Morawiecki. Nowy zbiór Macieja Dobrzańskiego przedstawimy na łamach naszej gazety tuż po jego wydaniu.

About Author

Boguslaw Zator

Boguslaw Zator

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 107

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Złodziej teraz szuka wielu sposobów jak zarobić na życie więc wziął się za nietypowe działanie,...

dzień przed zakończeniem głosowanie-16 głosów, dzień zakończenia 275. Przypadek? Pf.Chłopcy koniecznie chcą skakać wyżej d&*%y....

Wygląda na to, że po prawej stronie jest ul Armii Krajowej, po lewej Szkolna, u...

Czego jest ten plan na zdjęciu? Coś nie kojarzę z planu żadnego miejsca w Prudniku,...