Prudnik24

Unikatowy harfista wystąpił w swoim rodzinnym Prudniku

Unikatowy harfista wystąpił w swoim rodzinnym Prudniku
Luty 10
18:02 2015

W  niedzielę pierwszego lutego w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła z koncertem kolęd wystąpił urodzony w Prudniku Michał Zator. Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu jest jednym z kilku zaledwie ludzi na świecie, którzy wykonują na harfie autorski repertuar uzupełniony śpiewem.

W niedzielny wieczór w programie pochodzącego z Prudnika artysty znalazły się improwizacje na tematy z najpiękniejszych kolęd (m.in. „Wśród Nocnej Ciszy” i „Cicha Noc”), połączone z autorskim repertuarem wokalno-instrumentalnym. Znalazło się miejsce także na światowe szlagiery, jak choćby słynny utwór „Hallelujah” – pop-folkową balladę napisaną przez kanadyjskiego piosenkarza i autora tekstów Leonarda Cohena, którą Michał wspaniale zinterpretował na harfie celtyckiej.

Ponieważ Michał Zator nie ogranicza się jedynie do grania, ale spełnia się także w roli wokalisty licznie zgromadzeni tego wieczoru słuchacze mieli okazję podziwiać i ten talent młodego twórcy. A skoro o talentach mowa, nadmieńmy, że muzyk swego czasu wystąpił w piątej edycji popularnego programu „Mam Talent”, emitowanego przez telewizję TVN.

Dodajmy, że utwory, jakie komponuje artysta, inspirowane są muzyką celtycką i literaturą fantasy, w tym twórczością J.R.R. Tolkiena. W swoim repertuarze Michał Zator ma również pozycje muzyki klasycznej, a także utwory inspirowane muzyką filmową.

Drugi koncert mieszkającego na co dzień w Poznaniu twórcy odbył się natomiast w poniedziałek 2 lutego w auli koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I St. im. Karola Szymanowskiego w Prudniku. Przypomnijmy – ostatnin razem Michał wystąpił w naszym mieście w listopadzie 2011 roku – w kościele pw. św. Michała Archanioła, jak również w Prudnickim Ośrodku Kultury. Osobiście jestem ciekawy jak potoczy się dalej kariera tego wyjątkowego artysty. Czasu przed sobą ma wiele, wszak urodził się zaledwie dwadzieścia osiem lat temu.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 115

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....

Tak od jakiegoś czasu mieszka się koszmarnie , podobna sytuacja miała miejsce na Morcinka i...

Pewnie sami się boją...