Prudnik24

Czas na remont

Czas na remont
Luty 15
18:30 2015

Podgłogóweckie miejscowości Wróblin i Kazimierz łączy droga. Jest to droga powiatowa, czyli podlegająca jurysdykcji Starostwa Powiatowego w Prudniku. Jeszcze do niedawna rolnicy mogli bez problemu dojechać do swoich pól, choć jazda samochodem po tej drodze do najbardziej komfortowych nie należała.

W ostatnim czasie jazda na tym odcinku, nie dość, że stwarza problemy ciągnikom, to jeszcze powoduje, że każdy powrót do wioski kończy się sporym zabłoceniem drogi asfaltowej przebiegającej przez Wróblin (czy też Kazimierz).

Interwencji podjął się radny Piotr Bujak, który wystosował pismo do Starostwa Powiatowego w Prudniku. Jednak ogólnikowa odpowiedź nie usatysfakcjonowała mieszkańców (gdy zostaną środki po „akcji zima” może da się coś zrobić). Zapoczątkowano zbieranie podpisów pod petycją w sprawie wysypania tej drogi tłuczniem.

Początkowo podpisywali się tylko mieszkańcy Wróblina, ale i mieszkańcy Kazimierza i Góreczna wyrazili duże zainteresowanie akcją. Do tej pory zebrano już ok. stu podpisów, a warto zaznaczyć, że wiadomości o niej rozchodzą się tylko „pocztą pantoflową”.

O komentarz poprosiliśmy radnego Piotra Bujaka.

Staram się tylko służyć najlepiej jak potrafię mieszkańcom nie tylko mojego rodzinnego Wróblina, ale także całej gminy. To fakt, koordynuję tę akcję, ale cały pomysł wyszedł od mieszkańców mojej wioski. Ja tylko pomagam. Zresztą jestem jedną z podpisanych pod listem osób. Pozostaje mieć nadzieję, że wołanie tylu osób zostanie w Prudniku zauważone, a postulat spełniony. Bardzo w to wszyscy wierzymy.

Pepo

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 105

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Złodziej teraz szuka wielu sposobów jak zarobić na życie więc wziął się za nietypowe działanie,...

dzień przed zakończeniem głosowanie-16 głosów, dzień zakończenia 275. Przypadek? Pf.Chłopcy koniecznie chcą skakać wyżej d&*%y....

Wygląda na to, że po prawej stronie jest ul Armii Krajowej, po lewej Szkolna, u...

Czego jest ten plan na zdjęciu? Coś nie kojarzę z planu żadnego miejsca w Prudniku,...

najmocniejsze suplementy

najmocniejsze suplementy na mase odżywka białkowa ile po treningu suplement dla mężczyzn którym zależy uzyskaniu doskonałej sylwetki
worldssupplements.com